Kruk po polsku


2011.08.01

opublikował:

Kruk po polsku

„Embrace your silence”, „Cold Wall” oraz „In Reverie”, to trzy utwory, które we wrześniu usłyszymy w wersji polskojęzycznej. Kawałki pochodzą z najnowszej płyty zespołu zatytułowanej „It Will Not Come Back”. Muzycy już pracują w studio nad nowymi wersjami wspominanych utworów. Do nagrania ich w języku polskim skłonili Kruka dziennikarze, którzy często wyrażali żal, że taka dobra płyta nie jest dostępna również z polskimi tekstami.

W wywiadzie dla wyspy.fm, na pytanie czy Kruk celuje bardziej w rynek zagraniczny niż polski, nagrywając w języku angielskim, gitarzysta Piotr Brzychcy odpowiada:

„To nie jest tak, że staramy się usilnie gdzieś celować. Wielu fanów muzyki rockowej w Polsce nie toleruje rocka w wydaniu polskojęzycznym. Żyją przeświadczeniem, że jeżykiem rock’n’rolla jest język angielski i w zdecydowanej większości są to ludzie, dla których gramy. My sami również dobrze czujemy się w anglojęzycznym wydaniu, zwłaszcza, że mogliśmy teraz lepiej te wersje dopracować. Wiedzieliśmy przecież, że będzie wydany (album – przyp. MMP) w takiej a nie innej formie. Oczywiście to co udało nam się osiągnąć dotychczas za granicą jest już ogromnym osiągnięciem, więc tamten rynek traktujemy bardzo poważnie i jak tylko żółte światło zmieni się na zielone, to od razu szturmem go bierzemy (śmiech).”

Tagi


Polecane

Share This