Książka i garnitur Nicka Cave’a kupiony przez autora książek dla dzieci


2020.01.13

opublikował:

Książka i garnitur Nicka Cave’a kupiony przez autora książek dla dzieci

foto: P. Tarasewicz

#AuthorsForFireys to akcja zorganizowana przez australijskich pisarzy na Twitterze. Miała ona zachęcić autorów do przekazywania swoich dzieł na aukcję, w celu wsparcia Victorian Country Fire Authority. Jednym z autorów, który wsparł aukcję był Nick Cave. Przekazał on do sprzedaży kopię swojej książki „The Sick Bag Song” z autografem i dorzucił do niej, jeden ze swoich charakterystycznych garniturów. Gadżety te zostały kupione przez znanego autora książek dla dzieci – Andy’ego Griffithsa. Kupił on przedmioty za łączną sumę 10 tysięcy dolarów.

„Zawsze podziwiałem i inspirowałem się sztuką i humorem Nicka Cave’a, a darowizna jego i Warrena Ellisa w wysokości 500 tys. Na pomoc przeciwpożarową tylko zwiększa mój szacunek” – napisał na Twitterze Griffiths. „Szkielet w moim studio nie ma ubrań – garnitur na pewno będzie pasował do jego stylu”.

Przypomnijmy, że wcześniej, Nick wraz ze swoim kolegą z zespołu Warrenem Ellisem, przekazali na walkę z pożarami w Australii 500 tysięcy dolarów, na pomoc przeciwpożarową tylko zwiększa mój szacunek” – napisał na Twitterze Griffiths. „Szkielet w moim studio nie miał ubrań – garnitur na pewno będzie pasował do jego stylu.”

Polecane

Share This