Kto przez cały rok nie włącza radia a słucha tylko Abby?


2012.04.16

opublikował:

Kto przez cały rok nie włącza radia a słucha tylko Abby?

Przez cały rok nie włączałam radia, słuchałam tylko ABBY” – odpowiada wokalistka Beth Ditto na pytanie czego możemy spodziewać się po nowym albumie Gossip . I faktycznie, brzmienie singlowego „Perfect World” bardziej przypomina popowe dokonania grupy z hitowego krążka „Music For Men” i tanecznej EP-ki Beth nagranej z Simian Mobile Disco, niż punkowe czasy „Standing In the Way of Control”. Ale fani zespołu wiedzą, że częste transformacje to w przypadku Gossip chleb powszedni i w pełni je akceptują – a przynajmniej tak można sądzić po entuzjastycznym przyjęciu teledysku do „Perfect World”.

Cała płyta „A Joyful Noise” wyprodukowana przez Briana Higginsa (Kylie Minugue, Pet Shop Boys) w sprzedaży pojawi się 22 maja. Album dostępny będzie na płycie CD (standardowe wydanie z książeczką w niskiej cenie!) oraz na winylu (z bonusem w postaci całego materiału również na krążku CD).

 

Ulubieńcy publiczności – Beth, Hannah i Nathan czyli grupa Gossip – wracają z nową płytą! Piąty, a trzeci nagrany dla Sony album „A Joyful Noise” krążek studyjny nosić będzie tytuł ‘A Joyful Noise’ i na całym świecie ukaże się 22 maja. Materiał wyprodukował Brian Higgins, odpowiedzialny za brzmienie takich gwiazd jak Kylie Minogue czy Pet Shop Boys a przedsmakiem wypracowanego z nim brzmienia jest singiel „Perfect World”, który już teraz można odsłuchać na stronie internetowej zespołu.

Łącząc w swojej twórczości elementy muzyki soul, gospel, rock, funk, disco, punk z namiętnością i młodzieńczym buntem, Gossip rozpoczęli działalnośc w 1999 roku w Olympii w stanie Washington (USA). Na odkrycie czekali aż do 2006 roku kiedy ich trzeci album “Standing In the Way of Control” odkryli najpierw słuchacze w Wielkiej Brytanii. Od tego czasu zespół nie schodzi z ust wielbicieli muzyki alternatywnej a to za sprawą kolejnych albumów („Music For Men” z 2009 roku rozeszło się w ilości miliona egzemplarzy!) a to solowych dokonań Beth Ditto muzycznych: taneczna EP-ka nagrana w ubiegłym roku z Simian Mobile Disco i pozamuzycznych: kampania reklamowa MAC Cosmetics).

Nowy album powstawał w studiach Xenomania w Wielkiej Brytanii i KBC Studios amerykańskim Portland. Jak twierdzi zespół – nosić będzie wszystkie znaki charakterystyczne dla twórczości Gossip – choć nie brak tu brzmieniowych eksperymentów i ciągłego odkrywania na nowo swojej tożsamości. Z pomocą Higginsa stworzyli swój własny rodzaj muzyki pop. Jak mówi Ditto: „Przez cały rok nie włączałam radia, słuchałam tylko ABBY”. I nowy materiał ma duże szanse spodobać się właśnie tym fanom, którzy nie boją się brzmieniowych eksperymentów Gossip.


 

„A Joyful Noise” ukazuje się w wersji CD oraz na winylu (z bonusem w postaci całego albumu na płycie CD)

 

Tracklista CD:

1.Melody Emergency

2.Perfect World

3.Get A Job

4.Move In The Right Direction

5.Casualties of War

6.Into The Wild

7.Get Lost

8.Involved

9.Horns

10.I Won`t Play

11.Love In A Foreign Place

 

Tracklista LP:

1A.Melody Emergency

2A.Perfect World

3A.Get A Job

4A.Move In The Right Direction

5A.Casualties of War

6A.Into The Wild

1B.Get Lost

2B.Involved

3B.Horns

4B.I Won`t Play

5B.Love In A Foreign Place

Data premiery: 2012-05-22

Gossip – „A Joyful Noise”

Polecane

Share This