Kukon zdradził, ile kosztowało go nagranie i wydanie ostatniej płyty


2021.05.18

opublikował:

Kukon zdradził, ile kosztowało go nagranie i wydanie ostatniej płyty

fot. mat. pras.

Kukon należy do najbardziej pracowitych raperów na polskiej scenie. W 2020 wydał trzy projekty – „Kraków, marzec 2020”, „Aferę” i drugą część „Ogrodów”, by już w marcu tego roku dać fanom „DRAMAT” nagrany wspólnie z Julią Mikułą. Wydawnictwo wypuszczone na rynek własnym sumptem debiutowało na czwartej pozycji Olisu. Kukon zapytany przez jednego z fanów, ile pieniędzy kosztowało go nagranie i wydanie „DRAMATU”, odparł:

Około 200 tys. zł. Ludzi, którzy mieli swój udział w tym projekcie, było pewnie około 100. W projekcie nie brała udziału żadna wytwórnia, ani producent wykonawczy. Hajs nie jest najważniejszy, odbiję sobie na hitowych numerach, a to z wami zostanie na gorsze chwile.

Artysta przyznał, że pracując nad „DRAMATEM” nie zakładał nawet, że może zarobić na tym wydawnictwie, gdyż nie taki był cel nagrywania go.

„DRAMAT” jest płytą, którą dowiozłem w 100% z wizją, którą sobie ustawiłem. W pełni świadomy braku potencjału komercyjnego. Włożyłem w ten krążek mnóstwo serca i pieniędzy, bez żadnej nadziei na zarobek czy nawet zwrot kosztów za produkcję. Byłbym zadowolony z tej płyty tak samo jak jestem, nawet gdyby nie podobał się ani jednej osobie – zadeklarował Kukon.

Sprawdź także: Kubańczyk zdradza, z kim chce walczyć na Fame MMA

Na stronie pięknysyf.pl cały czas możecie zamówić swoje egzemplarze „DRAMATU”. Materiał jest dostępny także na platformach streamingowych.

Polecane

Share This