Kumka Olik jutro w Hard Rock Cafe


2010.01.25

opublikował:

Kumka Olik jutro w Hard Rock Cafe

O Kumka Olik zrobiło się głośniej w 2007 roku, kiedy to formacją osiągnęła sukcjes w krajowych eliminacjach do festiwalu w Opolu i wystąpiła w koncercie Debiuty. W tym samym roku chłopcy podpisali kontrakt z Universal Music Polska na trzy płyty. Również w 2007 roku Kumka Olik wystąpili w Jarocinie, od razu na dużej scenie i zdobył drugą nagrodę jury.

Kumka Olik supportowało Pidżamę Porno podczas ostatnich, pożegnalnych koncertów zespołu Grabaża w Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu i w poznańskiej Arenie. Zaraz potem Kumka Olik zarejestrowali 12 premierowych numerów na debiutancki album. Realizatorem i producentem nagrań był Tomasz Bonarowski.

Debiutancki album „Jedynka” ukazał się niecały rok temu – 13 lutego 2009. Tuż przed premierą krążka premierę miał wideoklip do singlowego utworu „Zaspane poniedziałki”.

W 2009 roku formacja ponownie pokazała się na festiwalu w Jarocinie, wcześniej wzięła udział w programie Hit Generator w TVP2 i supportowała The Subways w warszawskim klubie Proxima.

Od początku swego istnienia zespół występuje w składzie:

– Mateusz Holak – gitara elektryczna, śpiew

– Mateusz Błaszak – gitara elektryczna

– Kuba Holak – gitara basowa

– Sławek Szczeblewski – perkusja

Kumka Olik w HRC

Warszawa, Złote Tarasy

g. 21.30, wstęp: free.

Polecane

Share This