L.Stadt, Power of Trinity i The Toobes w Warszawie!

Trzy godne polecenia bandy na jednym koncercie...


2013.03.13

opublikował:

L.Stadt, Power of Trinity i The Toobes w Warszawie!

L.Stadt, Power of Trinity i The Toobes 6 kwietnia zagrają w warszawskim klubie Basen.

L.STADT

Znakiem rozpoznawczym L.Stadt jest mocne rockowe brzmienie, ciekawe teksty i specyficzny wokal, a wszystko podszyte czytelnymi fascynacjami twórczością takich wykonawców, jak: The Beatles, The Velvet Underground, Blur czy Beck.

Grupa tworzy w składzie: Łukasz Lach (wokal, gitara, fortepian), Adam Lewartowski (gitara basowa, scratch), Andrzej Sieczkowski (perkusja) oraz Piotr Gwadera (perkusja), który zastąpił w 2010 roku Radka Bolewskiego.

Pełnoprawny, debiutancki album, zatytułowany L.Stadt miał swoją premierę w lutym 2008 roku.Po premierze grupa zagrała ponad 150 koncertów w Polsce i zagranicą – m.in. w: USA, Kanadzie, Niemczech, Francji, Anglii, Chorwacji, Serbii i na Litwie. Wystąpiła na festiwalach: AixProvance Class-Rock, Culture Collide w Los Angeles, Indie Week w Toronto oraz na South by Southwest – SXSW w Austin. Zbierając wszędzie bardzo pozytywne recenzje.

Na początku grudnia 2010 roku swoją premierę miała druga płyta L.Stadt – „EL.P” – zrealizowana przez amerykańskiego inżyniera dźwięku i producenta Mikaela Counta. Współpracował on m.in. z Radiohead, Johnem Całkiem czy New Order.

POWER OF TRINITY

Zespół Power Of Trinity powstał w Łodzi i jak większość artystów z polskiego „Manchesteru” wytworzył swój oryginalny styl oparty na łączeniu rzeczy na pozór bardzo od siebie odległych. Muzycy mieszają mocne surowe, rockowe riffy z dubstepem oraz elementami charakterystycznymi dla muzyki reggae, przywołując na myśl dokonania mistrzów mieszania gatunków w rodzaju The Clash czy Police.

Album „Loccomotiv” trafił do sklepów jesienią 2011 i od tamtej pory wciąż zdobywa nowych słuchaczy. Singiel „Chodź ze mną” jak burza podbił playlisty m.in. Eski Rock, Antyradia i Trójki,a klip do tego utworu obejrzało ponad dwa miliony osób.

Wysoką formę koncertową zespołu potwierdziły znakomite występy m.in. na festiwalach: Orange Warsaw Festiwal, Impast Fest, Rock in Wrocław czy też Jarocin Festiwal gdzie grupa zdobyła nagrodę publiczności.

Siły Power of Trinity nie da się przekazać w słowach, ich trzeba posłuchać a najlepiej zobaczyć na żywo. Wtedy naprawdę ujawnia się ich surowa rockowa energia i jedyne co można powiedzieć to… Power to the people!

Skład zespołu tworzą: Jakub Koźba- wokal, Łukasz Cyprys – gitara, Krzysiek Grudziński – bas oraz Grzesiek Graczyk – perkusja.

THE TOOBES

Białoruskie trio rockowe The Toobes pochodzi z Mińska, w jego skład wchodzą: Staszek Lamakin (perkusja i wokal), Kostek, Gustaw, Pyżow (gitara) oraz Staszek Muraszka (gitara basowa). Zespół powstał w 2007 roku, skupia się przede wszystkim na intensywnym koncertowaniu, ma za sobą występy przed kilkudziesięciotysięczną publiką oraz supporty przed takimi zespołami, jak Deep Purple, Franz Ferdinant czy Beady Eye.

Muzyka The Toobes to hołd dla wszystkiego, co najlepsze w światowym rocku. Koncerty zespołu, to czysta rockowa erupcja pochłaniająca wszystko i wszystkich w swoim zasięgu. Rockendrollowe trio podbiło z powodzeniem Europę Wschodnią, aktualnie skupia się na koncertach w Polsce, by w niedalekiej przeszłości rzucić na kolana cały świat.

L.Stadt, Power of Trinity i The ToobesWarszawa – Klub BasenBilety w cenie: 35 pln przedsprzedaż oraz 40pln w dniu koncertu

Polecane