L.U.C. w locie


2012.03.10

opublikował:

L.U.C. w locie

17 marca L.U.C rozpoczyna trasę koncertową prezentująca najnowsze multimedialne widowisko KOSMOSTUMOSTÓW. Projektem tym artysta wprowadza na scenę nową formę audiowizualną – KONCERTOKOMIKS.

Trasa koncertowa do projektu PLANET L.U.C – Kosmostumostów została opatrzona dodatkowym hasłem- FRUŃ ZAPASJĄ. To bowiem właśnie jest główne przesłanie konceptualnego dzieła L.U.C, które bierze sobie za cel promować wiarę we własne marzenia zachęcać do poszukiwania skarbu, który każdy z nas nosi w sobie w postaci powołania, ukrytego talentu do czegoś oraz pasji. Przypowieść ma pomóc ludziom uwierzyć we własne predyspozycje i motywować do samorealizacji zawodowej i życiowej – „z wyłączeniem marzeń pokrewnych wizjom Hitlera i Stalina” – dodaje z przekąsem artysta.

Filozoficzne i humorystyczne TEKSTY okraszone rozrywkową, taneczną i energetyczną muzyką połączone zostaną z efektownymi i metaforycznymi doznaniami wizualnymi. Przekrojowość muzyczna i graficzna, a także uniwersalność przesłania powoduje, że materiał może stać się atrakcyjny zarówno dla starszych odbiorców, jak i dla licealistów oraz studentów, dla których utwory takie jak „Kurtynomatura” czy „Sesja nie Procesja – sesja poczeka” mogą być bardzo bliskie.

Show wystawiany w składzie instrumentalnym bądź z utalentowanym młodym DJ`em NATIVIZM (Wicemistrzem Polski IDA 2011) prezentuje materiał graficzny, który jest efektem wizjonerskiego jak na polskie warunki przedsięwzięcia. Przez ponad pół roku L.U.C jako producent i reżyser realizował z młodymi rysownikami KOMIKS na podstawie przypowieści, którą napisał. Efektem jest wysokiej jakości materiał graficzny, który wprowadzony później przez animatorów w ruch stanowi pierwszy polski komiks muzyczny.

Ponad 100 zanimowanych ilustracji wypełnia koncert tworząc spójną fabularną przypowieść z puentą. Co ciekawe komiks nawiązując do frazy FRUŃ ZA PASJĄ poprzez swój rozmach ukazuje wielką pasję jego twórców. Stworzenie tego wszystkiego nie byłoby możliwe gdyby nie miejsce akcji przypowieści – Miasto Stumostów, które wspiera wizje swego artysty poprzez mecenat nad projektem. Koncert prezentować też będzieprzekrój stylów graficznych – opowie jedną historię poprzez ilustracje 4 rysowników z różnych stron polski – Grzegorza Przybysia, Bartka Stefanowicza, Krzysztofa Bryneckiego i Piotra Michalczyka.

Najbliższe koncerty:

3-17-2012

Wrocław

Agora

Serbska 5a

19.00

3-19-2012

Kraków

Hard Rock Cafe

Plac Mariacki 9

20.00

3-26-2012

Warszawa

Hard Rock Cafe

Złota 59

21.00

3-31-2012

Gdańsk

Klub Żak

Grunwaldzka 195/197

20.00

4-21-2012

Bydgoszcz

Estrada Sage Bar

Dworcowa 51

20.00

4-27-2012

Poznań

Eskulap

Przybyszewskiego 39

21.00

5-12-2012

EŁk

ECK

Wojska Polskiego 47

19.00

Polecane

Share This