„Lemmy był naszym przyjacielem, Bowie śpiewał naszą piosenkę” – członkowie Skunk Anansie wspominają ikony muzyki

"Należeliśmy do jego ulubionych kapel. Byliśmy blisko, w przeciwieństwie do wielu innych zespołów, które chwalą się, że kogoś znają, a tak naprawdę spotkali się na kilka minut w barze".


2016.01.15

opublikował:

„Lemmy był naszym przyjacielem, Bowie śpiewał naszą piosenkę” – członkowie Skunk Anansie wspominają ikony muzyki

Skunk Anansie przyjechali do Polski na press tour, by porozmawiać z dziennikarzami o płycie „Anarchytecture”, która trafi do sklepów już w piątek. Goszcząc artystów przed naszą kamerą pytaliśmy nie tylko o nowy materiał, ale też o bolesne dla muzycznego świata straty. 28 grudnia w wieku 70 lat zmarł lider Motörhead Lemmy Kilmister. Rok młodszy był David Bowie, który odszedł 10 stycznia.

Lemmy był naszym przyjacielem – powiedziała Albertowi Kowalczykowi Skin. Gitarzysta Skunk Anansie Ace dodał: Tak, byliśmy sobie dość bliscy, a on bardzo wspierał nasz zespół. Często zdarzało się, że w trasie na siebie trafialiśmy. Kilka razy nawet z nimi grałem na scenie. Bywało, że razem imprezowaliśmy. Należeliśmy do jego ulubionych kapel. Byliśmy blisko, w przeciwieństwie do wielu innych zespołów, które chwalą się, że kogoś znają, a tak naprawdę spotkali się na kilka minut w barze. 

Z Bowiem było inaczej – tłumaczył Ace. Tym razem głos zabrała Skin: Oczywiście, Motörhead byli dla nas sporą inspiracją, ale w przypadku Bowiego, jeśli ani razu nie zainspirowała cię jego muzyka, to twój zespół prawdopodobnie był po prostu do dupy. Spędziliśmy trochę czasu w tych samych autobusach, a on zaśpiewał jedną z naszych piosenek podczas swojego koncertu, z właściwym sobie tupetem. Mam z nim trochę zdjęć.Więcej w poniższym wideo.

Polecane