Liam Gallagher wydał nowy minialbum


2022.07.30

opublikował:

Liam Gallagher wydał nowy minialbum

Foto: C. Lightenning

Trwające lato Liam Gallagher bez wątpienia może uznać za historyczne. Jego świetnie oceniany, trzeci album „C’MON YOU KNOW” poszybował od razu na 1. miejsce listy sprzedaży, rozchodząc się w 70 tysiącach egzemplarzy w pierwszym tygodniu. Ponadto Liam dał dwa niezapomniane koncerty w Knebworth Park, sprzedawszy 170 tysięcy biletów w ciągu kilku minut.

Dobrą passę i wakacyjną energię Gallagher utrzymuje, wydając EP-kę „Diamond In The Dark”, która zawiera klasyczny utwór Johna Lennona „Bless You”. Numer, który już stał się faworytem fanów, właśnie debiutuje w wersji cyfrowej, po tym jak znalazł się na winylowej edycji deluxe płyty „C’MON YOU KNOW”.

Uznawana za jedną z najlepszych ballad Lennona, „Bless You” to przejmująca, jazzowa piosenka, która opisuje jego rozstanie z Yoko Ono. Utwór oryginalnie znalazł się na albumie „Walls and Bridges” z 1974 roku. Wersja Liama podkreśla uduchowiony charakter numeru, zwłaszcza dzięki zupełnie innemu stylowi wokalnemu niż ten, z którego muzyk z Manchesteru zasłynął.

Śpiewam to gładko i seksownie, bardzo w stylu Marvina Gaye’a. Bardzo miękko. Tak się dzieje, gdy nie pijesz nabiału i nie palisz. Stałem się Marvinem Gaye’em – opowiada Liam Gallagher.

EP-ka zawiera także studyjną wersję utworu „Diamond In The Dark”, który magazyn „Clash” opisał jako eksplozję podbitej feedbackiem arogancji, która ocieka surową siłą rock’n’rolla. W zestawie znalazła się także potwierdzająca charakter piosenki koncertowa wersja, zarejestrowana w Knebworth Park.

Sukces „C’MON YOU KNOW” oznacza, że Liam Gallagher ma teraz cztery solowe albumy na szczycie listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Wcześniej były to „As You Were” (2017), „Why Me? Why Not” (2019) i „MTV Unplugged” (2020). Łącznie w trakcie blisko 30-letniej kariery solowej i zespołowej umieścił 12 płyt na najwyższej pozycji UK Official Album Chart.

3 września 2022 Gallagher pojawi się na stadionie Wembley i weźmie udział w koncercie Foo Fighters w hołdzie perkusiście amerykańskiej kapeli i przyjacielowi Liama, Taylorowi Hawkinsowi.

Polecane

Share This