Lil Dap na Terrorym Fever 2


2011.10.04

opublikował:

Lil Dap na Terrorym Fever 2

Ostatnim zagranicznym artystą jaki pojawi się na imprezie Terrorym Fever 2 (Hala numer 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich, 5.11) będzie Lil Dap, połowa legendarnego duetu Group Home! Inni goście zza Oceanu to Jeru The Damaja, Cali Agents oraz J Cab. Szykuje się jedno z hip-hopowych wydarzeń roku!

Lil Dap zadebiutował w roku 1992 w numerze „I`m The Man”, zamieszczonym na klasycznym krążku Gang Starr „Daily Operation”. Pojawił się także na kolejnym albumie Gang Starr, na którym zarapował w kawałku „Speak Ya Clout” (1994). Mniej więcej w tym samym czasie światło dzienne ujrzały debiutanckie utwory Group Home. Do wydania pierwszego albumu Group Home trzeba było poczekać do 1995 roku, gdy ukazał się krążek „Livin` Proof”. Niemal w całości wyprodukowana przez DJ Premiera płyta ma dziś status kultowej.Następca tego albumu ukazał się cztery lata później. Płyta „A Tear For The Ghetto” była równocześnie ostatnim wspólnym longplayem Group Home. W 2005 Lil` Dap udzielił się polskim w projekcie „U Ciebie w Mieście 2” m. in: z JWP, Pezetem czy O.S.T.R. Jego pierwsze solowe dzieło to „I-A-Dap” z 2008 roku.

W 2010 roku powrócił razem z Nutcrackerem jako Group Home wydając płytę „Gifted Unlimited Rhymes Universal”, którą promowali singlem/klipem z gościnnym udziałem Jeru the Damaja pod tym samym tytułem. W Poznaniu nie zabraknie tracków z klasycznych płyt Goup Home, jak obiecuje Lil Dap – postaramy się Wam wynagrodzić nieobecność Nitcrackera, który nie może opuszczać Stanów.

W Hali MTP nr 2 przy ul. Głogowskiej 14 zagrają – poza gośćmi z USA – także: Slums Attack, O.S.T.R., Kali, Fabuła, Vixen, Paluch & DJ. Story, Kobra, Śliwa, RY 23, Gandzior & PC Park, Kubiszew i PTP.

Bilety dostępne są na ticketpro.pl, eventim.pl, a także wkrótce w poznańskich punktach CIM, Rock Long Luck, Gazeta Cafe Carton Shop oraz w sklepach Unhuman, ul. Długa 13 (www.unhuman.pl) i Vert Shop ul. Półwiejska 20. Bilety w cenie 59 zł w przedsprzedaży oraz 65 zł w dniu koncertu.

Polecane

Share This