Line up Mazury Hip Hop Festiwalu 2012

Kto, kiedy? Sprawdź!


2012.06.13

opublikował:

Line up Mazury Hip Hop Festiwalu 2012

Poniżej prezentujemy line up Mazury Hip Hop Festiwalu 2012.02.08.2012

Rozpoczęcie imprezy

3 x Support

Jan Wyga

Numer Raz Łysonżi Dżonson Kfiat

Te-Tris

W.E.N.A. & DJ IKE

Grubson

03.08.2012

Eliminacje beatbox

3 x Support

Bitwa beatbox

Trzeci Wymiar

DonGuralesko

Peja & Slums Attack

Tabasko

04.08.2012

Eliminacje freestyle

2 x Support

Bitwa freestyle

W.S.R.H.

Pokahontaz

Hemp Gru

Sokół i Marysia Starosta

Mazury Hip-Hop Festiwal to najstarsze wydarzenie muzyki hip-hop w Polsce. Widowisko to na stałe wpisało się w największe imprezy muzyczne w naszym kraju. Giżycko jest miejscem wyjątkowym na mapie Polski, to właśnie tutaj od 9 lat króluje muzyka i kultura hip-hop.

Na początku sierpnia w Giżycku na Mazurach trudno jest nie zauważyć osób, które przyjeżdżają na koncerty swoich ulubionych wykonawców. Wokół Mazury Hip-Hop Festiwalu powstaje niepowtarzalna atmosfera oraz naturalna potrzeba bycia na nim co roku.

Pierwsza edycja festiwalu miała miejsce w Giżycku w 2002 roku. Wydarzenie odbyło się w starej pruskiej Twierdzy Boyen. Podczas jednodniowej imprezy na scenie wystąpiło wielu znakomitych wykonawców. Gwiazdami byli Molesta Ewenement, Pezet/Noon, Flexxip i Łona. W 2003 roku zdecydowano się wydłużyć festiwal o drugi dzień. W Twierdzy Boyen fani muzyki mogli wtedy usłyszeć między innymi koncerty: WWO, TEDE, K.A.S.T.A. Squadu czy Peji.

Festiwal z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem wśród fanów, zdobywa uznanie i szacunek środowiska artystów hip-hop’owych oraz zbiera niezmiennie najwyższe oceny w mediach. Co roku na wszystkich fanów oprócz koncertów, czekają również różnorodne warsztaty muzyki hip-hop oraz bitwy freestyle i beatbox.

W kolejnych latach na Mazurach zagrali: Grammatik, Włodi, Gural, Molesta Ewenement, AbradAb oraz Pezet. Imprezę od początku powstania festiwalu prowadzili WSZ i CNE. Obecnie gospodarzem muzycznego wydarzenia jest członek Szybkiego Szmalu – Proceente.

Polecane