Lionel Richie chce zbierać fundusze na pomoc ofiarom koronawirusa


2020.03.23

opublikował:

Lionel Richie chce zbierać fundusze na pomoc ofiarom koronawirusa

Lionel Richie ma plan jak zebrać fundusze na walkę z pandemią koronawirusa. Artysta ujawnił w rozmowie z The People, że rozważa nagranie nowej wersji słynnego hitu sprzed 35 lat „We Are The World”. Tak jak lata temu, tak i teraz udział w niej miałyby wziąć gwiazdy, a zebrane fundusze przekazano by na pomoc ofiarom pandemii koronawirusa. Artysta przyznał, że nie rozważał żadnych ruchów związanych z rocznicą wydania „We Are The World”, ale to się zmieniło w obliczu rozprzestrzeniającej się pandemii.

Jeszcze dwa tygodnie temu mówiłem, że nie mamy planów co do piosenki, ale to się zmienia w obliczu obecnej sytuacji – przyznał Lionel Richie w wywiadzie – To co stało się w Chinach, co dzieje się w Europie, może się wydarzyć i u nas. Musimy pomóc naszym braciom. Wszystko zależy teraz od nas – stwierdził.

Utwór „We Are The World” ukazał się w 1985 roku i powstał z inicjatywy Lionel’a Richie oraz Michael’a Jackson’a. W utworze wzięli udział m.in. Tina Turner, Kenny Rogers, Billy Joel, Bruce Springsteen czy Bob Dylan. Piosenka zebrała 65 milionów dolarów na pomoc Afryce.

Polecane

Share This