Lipali ma nowego gitarzystę


2015.03.01

opublikował:

Lipali ma nowego gitarzystę

Miał grać na gitarze, klawiszach i śpiewać, a do tego brać udział w próbach w Trójmieście. Setki zgłoszeń, godziny przesłuchań. Chwila zwątpienia, że ktoś taki w ogóle istnieje, i wreszcie… Czwarty do Lipali znaleziony. Zespół w poszerzonym składzie rusza w trasę. Zagra pierwsze utwory z nadchodzącej płyty i dobrze znane kawałki w nowej aranżacji.

Kim jest Czwarty? To Roman Bereźnicki, lider i wokalista zespołu Lecter. Przygodę z muzyką zaczął w połowie lat 90. Jak sam mówi, wychował się na kawałkach Tomka Lipnickiego. Inspirowany brzmieniem Davida Bowie, Ministry i Faith No More, tworzy alternatywny rock z elementami electro. Z powodzeniem łączy ostre rockowe riffy z melodyjnym wokalem. Na co dzień mieszka w Opolu, kilkaset kilometrów od Trójmiasta, ale miłość do muzyki okazała się silniejsza niż trudy częstych podróży. „Lipę” Czwarty zna nie od dzisiaj – Lecter wielokrotnie koncertował z Lipali i Illusion, a Tomka zaprosił do gościnnego występu w singlu „Wielki wóz”.

Są cztery pory roku, cztery strony świata i cztery żywioły. Czterech pancernych, cztery kąty i cztery instrumenty, na których gramy. My też w końcu postanowiliśmy znaleźć czwartego do brydża – mówi Tomasz Lipnicki.

Pierwszy koncert Lipali w czteroosobowym składzie odbędzie się 19 marca w krakowskim klubie Fabryka. Usłyszymy na nim pierwsze dźwięki z nowej płyty, którą zespół zacznie nagrywać latem. Nie zabraknie też starych, dobrze znanych kawałków w nowym brzmieniu, bo zaaranżowanych na dwie gitary.

Trasa obejmie następujące miasta:

19.03 – Kraków, Klub Fabryka

20.03 – Rybnik, Kulturalny Club

22.03 – Gdynia , Klub Atlantic

27.03 – Wrocław, Stary Klasztor

28.03 – Świdnica, Klub Bolko

29.03 – Kępno, Klub Gramofon

<iframe src=”//embedded.wimpmusic.com/embedded/?c=pl&l=pl-pl&type=a&id=11238133&views=&tv=&sp=&theme=light&views=a,l,b” width=”640″ height=”350″ frameborder=”0″ allowTransparency=”true”></iframe>

Polecane

Share This