Locnville wystąpią na Bydgoszcz Hit Festiwal 2010


2010.08.14

opublikował:

Locnville wystąpią na Bydgoszcz Hit Festiwal 2010

Dla dwudziestoletnich bliźniaków Andrew i Briana Chaplinów , Locnville to miejsce, gdzie mieszają się ich rozmaite muzyczne inspiracje. Urodzeni w Nowym Jorku a wychowani w RPA, od najmłodszych lat mieli styczność z rozmaitymi kulturami i ludźmi. Pierwszą piosenkę, zatytułowaną „Amnesia”, nagrali w wieku 7 lat. Nim skończyli 11, mieli już garść rockowych piosenek, które zresztą sami napisali. Ich ulubionymi zespołami były AC/DC, Kiss, Staind, Nirvana i Limp Bizkit.

Gdy byli nastolatkami, wrócili do Stanów, gdzie odkryli hip-hop. Szybko nawiązali znajomości na lokalnej scenie, gdzie mieli okazję prezentować swoją twórczość. Kiedy znów znaleźli się w RPA, zaczęli zgłębiać muzykę elektroniczną, która była tam wówczas szalenie popularna. Wszystkie te wpływy i doświadczenia złożyły się na to, czym jest dziś Locnville. Tytułowy numer a zarazem pierwszy singel Locnville, to zaraźliwy i hipnotyzujący „Sun In My Pocket”, który z miejsca zawojował rozgłośnie radiowe w RPA. Utwór z miejsca zapewnił grupie lokalną popularność. Nagranie otrzymało tytuł „Song Of The Year” oraz „Jam of Summer”, a zespół w ekspresowym tempie stał się nowym towarem eksportowym RPA.

Chcieliśmy nagrać muzykę, której sami lubimy słuchać, to właśnie zainspirowało Locnville i naszą płytę – wyjawił Brian. – Wymieszaliśmy elementy muzyki, którą sami lubimy i stworzyliśmy z nich coś swojego. – Z „Sun In My Pocket” wiąże się dość zabawna historia – dodaje Andrew. – Napisałem refren sam, bez brata, i na początku w ogóle mu się nie podobał. Nie zainspirowało mnie nic szczególnego, po prostu świat jako całość. Poprzez metaforę „sun in your pocket and moon in your hands” (słońce w kieszeni i księżyc w rękach), chcemy powiedzieć, że kontrolujesz swój świat. Wydaje mi się, że ludzie zrozumieli, o co chodzi i dlatego tak lubią słuchać tej piosenki.Drugi singel, „6 Second Poison”, trafił do rozgłośni radiowych niedługo po premierze longplaya i okazał się jeszcze większym hitem niż „Sun In My Pocket”. – Ten kawałek zainspirowało zdarzenie po jednym z koncertów – wspomina Andrew. – Rozmawialiśmy z pewną dziewczyną, gdy podszedł nasz ówczesny producent, wziął nas na bok i powiedział, byśmy z nią nie zadzierali, bo jest trucizną („posion”). Pomyśleliśmy, że to świetny temat na piosenkę. Debiutancki album „Sun In My Pocket” w całości został napisany i wyprodukowany przez Andrew i Briana Chaplinów. Sesja odbyła się w studiach LMX w Kapsztadzie. Masteringi zlecono Wezowi Clarke`owi, który zajął się nimi w Wielkiej Brytanii. Longplay w RPA ukazał się w lutym 2010 roku i zaledwie w ciągu miesiąca pokrył się platyną.


29 sierpnia Locnville zaprezentują się polskiej publiczności podczas transmitowanego przez TVP2 – Bydgoszcz Hit Festiwal.

Polecane

Share This