Łona na Pol’And’Rock Festival: „Jeb*ć PiS”. Wojewoda dzwoni do Owsiaka, raper wydaje oświadczenie


2021.08.01

opublikował:

Łona na Pol’And’Rock Festival: „Jeb*ć PiS”. Wojewoda dzwoni do Owsiaka, raper wydaje oświadczenie

foto: Rafał Kudyba / mfk.com.pl

„Lewa strona mówi jeb•ć, prawa odpowiada PiS, a tył mocno, mocno, mocno” – takie słowa padły ze sceny podczas występu Łony i Webbera na Pol’And’rock Festiwalu.

Po tym wydarzeniu do Jurka Owsiaka zadzwonił podobno wojewoda z apelem, żeby tego typu hasła nie pojawiały się podczas imprezy. Do całej sytuacji odniósł się w oświadczeniu Łona.

– Po pierwsze – duet Łona i Webber nie dostał 900 tys. zł od min. Glińskiego. Ani nawet 1 zł. To był żart. I doprawdy trudno uwierzyć, że ktoś wziął na poważnie moje bajdurzenie o tym rzekomym grancie, przy okazji którego mówiłem np. o tym, że znamy się z ministrem jeszcze z czasów hip-hopowych jamów w latach ’90.

Druga rzecz to wypadki na czwartkowym koncercie: przyznaję, że forma tych pokrzykiwań była mało wyrafinowana — nie jestem dumny z miotania ze sceny wulgaryzmów tego rodzaju i wszystkie uwagi dotyczące języka przyjmuję z pokorą. Ale już emocja, która za tym stoi jest zupełnie szczera i wynika z autentycznego gniewu. Gniewu człowieka, który ma dość słuchania o tym, że geje i lesbijki nie są równi normalnym ludziom; dość dewastowania wymiaru sprawiedliwości i podsycania chaosu prawnego; dość rozwalenia publicznych mediów; dość brutalnego rozpędzanie pokojowych protestów; wreszcie dość tej niespotykanej arogancji i pychy, których twarzą stali się Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz (choć nie jestem może akurat w dogodnej pozycji do pouczania innych w sprawie dobrych obyczajów).

Z dużą przykrością obserwuję natomiast, jak cała ta sytuacja uderza w moich Bogu ducha winnych przyjaciół z zespołu, w Jurka Owsiaka czy w jeden z najfajniejszych festiwali jakie znam – Pol’and’Rock Festival. Używanie mojego zachowania do ataku na Woodstock czy WOŚP jest chwytem poniżej pasa — okrzyki wznosiłem ja i to ja za nie odpowiadam.

Polecane

Share This