Lou Reed i Metallica – „Lulu” – konkurs


2011.11.04

opublikował:

Lou Reed i Metallica – „Lulu” – konkurs

Płyta „Lulu” Lou Reeda i Metalliki wywołała spore zamieszanie na rynku muzycznym. A dla wielu była ogromnym zaskoczeniem, co sam Lou skomentował w jednym wywiadzie – „Dlaczego zaskakujące? My to dosyć oczywiste połączenie. Zaskakująca to byłaby współpraca Metalliki i…” – no właśnie… Kogo? Wśród autorów poprawnej odpowiedzi rozlosujemy pełne wydania „Lulu”.Na odpowiedzi czekamy do 17 listopada 2011 pod adresem konkursy@cgm.pl. W temacie maila prosimy wpisać „Lulu” a w treści poza prawidłową odpowiedzią należy podać swoje imię, nazwisko oraz adres pocztowy. Nagrody roześlemy pocztą.Jedna osoba może wziąć udział w konkursie tylko raz. Odpowiedzi nadsyłane z różnych adresów lub dublujące się nie będą w ogóle brane pod uwagę.

***

Oficjalna premiera „Lulu”, wspólnego albumu Metalliki i Lou Reeda, miała miejsce 31 października. Wydawnictwo od samego początku wzbudza skrajne emocje. Czasami reakcje te przybierają niepokojące rozmiary. – Fani Metalliki grożą mi, że mnie zastrzelą tylko dlatego, że jestem na tej płycie – powiedział Reed. – Nawet jej nie słyszeli, a mówią mi o różnych torturach i chcą mojej śmierci. *** „Lulu” to produkcja oparta na sztukach niemieckiego dramaturga Franka Wedekinda. Choć na krążku znajdzie się zaledwie dziesięć utworów, myli się ten, kto sądzi, że będziemy mieli do czynienia z krótkim materiałem. „Cheat On Me” i „Dragon” trwają po 11 minut; „Frustration” i „Little Dog” – po osiem”; wreszcie zamykający całość „Junior Dad” zamyka się w imponującym czasie 19 minut i 28 sekund. Z krążkiem możecie się zapoznać w całości na oficjalnej stronie projektu. 


 Tracklista „Lulu”: „Brandenburg Gate” 

„The View” 

„Pumping Blood” 

„Mistress Dread” 

„Iced Honey” 

„Cheat On Me” 

„Frustration” 

„Little Dog” 

„Dragon” 

„Junior Dad” – To małżeństwo zawarte w niebie, wiedziałem to od dnia, gdy po raz pierwszy zagraliśmy razem. „Och, człowieku, przede mną stoi ideał”, myślałem – mówił Reed na łamach czerwcowego „Rolling Stone”. – To jedna z najlepszych rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiliśmy. Pokazała nam, że wciąż możemy być całkowicie spontaniczni. Brakowało nam tego od lat, od, powiedzmy, lat 80. – powiedział z kolei gitarzysta Kirk Hammett w rozmowie z „Revolver”. 

Polecane

Share This