Luxtorpeda i Proletaryat w Łodzi


2011.11.20

opublikował:

Luxtorpeda i Proletaryat w Łodzi

Luxtorpeda

Proletaryat

Noko

25 listopada

piątekDekompresja (ul. Limanowskiego 200)

godz. 19 (wejście od godz. 18)Bilety: 32 zł (przedsprzedaż) i 37 zł (w dniu koncertu)

Sprzedaż: Strefa Biletów (ul. Piotrkowska 59), CIK (ul. Piotrkowska 102), Ale Jazz (ul. Pomorska 10), Dekompresja (ul. Limanowskiego 200)

LUXTORPEDA to najlepszy gitarowy debiut roku. Promujący wydawnictwo singiel za sprawą głosów słuchaczy szturmem zdobył Listą Przebojów Programu Trzeciego i Listę Przebojów Radia Eska, na których szczytach znajdował się przez wiele tygodni.

Medialna kariera Luxtorpedy zaczęła się od sierpniowego Przystanku Woodstock, gdy wysłuchało ich na żywo ponad 500 tys. ludzi. Ten występ na swojej stronie internetowej odnotował nawet „New York Times”.

Luxtorpeda skupia w sobie niczym soczewka wszystkie dotychczasowe brzmieniowe odsłony działalności jego twórcy – Roberta „Litzy” Friedricha. Na płycie usłyszeć można echa Acid Drinkers, Flapjack, Kazika Na Żywo czy 2TM 2,3. Mimo to Luxtorpeda to materiał świeży, energetyczny, a chwilami także transowy, będący jednocześnie kwintesencją gitarowego grania lat ’90.

Zespołu PROLETARYAT chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, dla znawców rocka to jeden z najważniejszych wykonawców w naszym kraju i jeden z tych zespołów które wytyczały nowe szlaki w muzyce. Na ich płyty czeka się z niecierpliwością, a każda z nich jest szczególna i przełomowa.

Ponad dwadzieścia lat istnienia na polskiej scenie rockowej i tysiące zagranych koncertów. To „legenda polskiego rocka, a jego twórczość to rzecz obowiązkowa dla wszystkich fanów hałasu znad Wisły” (metal.pl).

Pabianicki zespół ma na koncie 13 płyt i zwieńczone sukcesami występy na największych festiwalach muzycznych (m.in. Jarocin Festiwal, Przystanek Woodstock). Jego nowa produkcja zdobyła tytuł „Płyty Tygodnia” na portalu Interia.pl, a „Codzienna Gazeta Muzyczna” (cgm.pl) zamieściła ją wśród najlepiej sprzedających się płyt września.

NOKO to gwiazda Must Be The Music i „prawdziwy amerykański rock prosto z Warszawy. Jeden z tych, na których koncert wpadasz przypadkiem, a potem chcesz, żeby grali co tydzień” (rockmetal.pl). Noko jest najmłodszym zespołem spośród prezentowanych wykonawców. Mimo krótkiego stażu koncertowego ma na koncie pierwsze sukcesy, jak choćby trasa po Anglii odbyta w październiku 2008 roku. Ponadto został on także zaproszony przez grupę Coma do wspólnych występów (m.in. w warszawskiej Stodole). Na początku 2009 roku dzięki serwisowi Myspace Noko zostało zauważone przez znanego producenta oraz gitarzystę amerykańskiej grupy P.O.D. – Marcos’a Curiel’a, który będąc pod silnym wrażeniem muzyki zespołu zaproponował wyprodukowanie ich debiutanckiego albumu.

W muzyce NOKO przewijają się elementy gatunków takich jak: rock, grunge, metal i nu metal, a także alternative. Z każdego wzięło to, co najlepsze: rebeliancką dusze z grunge’u, z metalu i nu metalu charakterystyczną melodię i energię, a z alternative nowatorskie brzmienia wykorzystywane w niektórych utworach. Zawiera w sobie instrumentalną silę dźwięku czterech od lat grających muzyków, a także linie wokalne przepełnione przestrzenią pełną emocjonalnej myśli.

Polecane

Share This