Luxtorpeda w Jarocinie


2011.07.15

opublikował:

Luxtorpeda w Jarocinie

Luxtorpeda właśnie potwierdził udział w tegorocznej edycji festiwalu w Jarocinie. Litza i spółka zagrają w niedzielę, 17 lipca i zaprezentują materiał ze swojej debiutanckiej płyty ”Luxtorpeda”. Początek koncertu o godz. 20.10 (w miejsce formacji The Subways, która w ostatniej chwili odwołała swój udział).

 

Luxtorpeda to z jednej strony solowy projekt Roberta „Litzy” Friedricha, z drugiej – nowy zespół czterech przyjaciół, grających ze sobą już wcześniej w wielu wspólnych projektach: Litzy, Krzyżyka, Kmiety I Drężmaka. Projekt solowy – bo powstał z inicjatywy Litzy, z jego niezaspokojonej potrzeby czadowego grania – on jest wokalistą, autorem tekstów i mózgiem operacji, a jednocześnie zespół – bo zaangażowani w projekt muzycy razem grają i tworzą. Z początkiem marca 2011 do Luxtorpedy dołączył Hans – wspomagający wokalnie i tekstowo Litzę.

 

Z Hansem w składzie Luxtorpeda wydała 9 maja 2011 swój debiutancki album. Na płycie znajduje się dziesięć utworów o mocnym rockowo-metalowym brzmieniu i z tekstami, które opisują życie Litzy, jego walki, upadki i przemyślenia na tematy, o których nie wypada mówić głośno w towarzystwie. Dodatkowo na płycie można posłuchać wersji instrumentalnych każdego utworu! Album nagrano w składzie: Robert „Litza” Friedrich (gitara, śpiew), Robert „Drężmak” Drężek (gitarzysta 2Tm2,3), Krzysztof „Kmieta” Kmiecik (basista 2Tm2,3 i Armii) i Tomasz „Krzyżyk” Krzyżaniak (perkusista Armii i Turbo).

Polecane

Share This