M83 dwa razy w Polsce


2011.11.25

opublikował:

M83 dwa razy w Polsce

Jeden z najważniejszych zespołów na współczesnej elektro-popowej scenie zagra 19 lutego w warszawskiej Stodole (występ w ramach cyklu Hortex:Sounds) oraz dzień później (20 lutego) w Poznaniu w klubie SQ. Występy promować będą nowy, znakomity dwupłytowy album „Hurry Up, We`re Dreaming”! Wkrótce więcej informacji na temat cen oraz miejsc sprzedaży biletów na oba wydarzenia.

Na najnowszym krążku znajdują się aż 22 utwory. Jak twierdzi lider M83 Anthony Gonzalez, „Hurry Up, We`re Dreaming” jest owocem jego fascynacji tak monumentalnymi i klasycznymi dziełami jak: „White Album” The Beatles, „Ummagumma” Pink Floyd i „Mellon Collie And The Infinite Sadness” Smashing Pumpkins. Nowa płyta została wyprodukowana przez Justina Meldal-Johnsona (Beck, NIN, The Mars Volta) i zmiksowana przez Tony`ego Hoffera (Air, Kooks). Gościnnie w utworze otwierającym płytę śpiewa Zola Jesus. Album promuje nagranie „Midnight City”.

M83 zadebiutował w 2001 albumem „M83”, który jednak przeszedł bez echa na europejskim rynku muzycznym. Kolejny album zatytułowany „Dead Cities, Red Seas & Lost Ghosts” z 2003 roku okazał się wielkim sukcesem. Dzięki temu projekt został zaproszony do zmiksowania albumu grupy Bloc Party „Silent Alarm”. Muzycy miksowali również utwory takich zespołów jak Placebo, Depeche Mode czy Goldfrapp. Płytą przez wielu uważaną za najlepszą w dorobku projektu jest „Saturdays = Youth” (2008), nagrana przy współpracy z Kenem Thomasem i Ewanem Pearsonem podróż zainspirowana latami osiemdziesiątymi, wczesnymi filmami Johna Hughesa i dźwiękami spod znaku Cocteau Twins!

Tagi


Polecane

Share This