Maciej Zieliński – „Sounds of Love”


2011.02.05

opublikował:

Maciej Zieliński – „Sounds of Love”

Album Sounds of Love to dwupłytowa kompilacja najpiękniejszych tematów miłosnych z komedii romantycznych ostatnich lat. To także piosenki w wykonaniu m.in.: Kayah, De Su, Magdy Navarrete, Patrycji Kazadi, Agnieszki Wilczyńskiej. Autorem wszystkich utworów jest Maciej Zieliński, kompozytor znany ze ścieżek dźwiękowych do takich hitów jak: Nigdy w życiu, Kryminalni, Tylko mnie kochaj, Nie kłam kochanie, Dlaczego nie, Barwy szczęścia czy najnowszej produkcji Och Karol 2.

W nagraniach muzyki ilustracyjnej wzięli udział: Polska Orkiestra Radiowa oraz Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego, a także znakomici soliści – Krzysztof Herdzin, Adam Sztaba, Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn, Filip Sojka, Henryk Miśkiewicz, Mariusz „Fazi” Mielczarek i wielu innych. Niewątpliwą atrakcją tej kompilacji są niepublikowane wcześniej utwory z filmu „Nigdy w życiu” oraz serialu „Barwy szczęścia”. Z tej ostatniej produkcji pochodzi promująca album piosenka – „Twoje szczęście”, w nowej, nie publikowanej wcześniej wersji.

 

Piękne, liryczne tematy, wysmakowane brzmienia, nastrojowe piosenki – to wszystko sprawia, że obu płyt świetnie słucha się przy przygaszonym świetle. Ten album to znakomity dodatek do chwil relaksu czy romantycznego wieczoru we dwoje.

CD 1

Barwy Szczęścia

1. Twoje szczęście (wyk. Agnieszka Wilczyńska)

2. Błękitny

3. Fioletowy

4. Pomarańczowy

5. Zielony

6. Niebieski

Tylko Mnie Kochaj

7. Samba butelkowa

8. Zaproszenie do pocałunku

9. Michalina

10. Pierwszy pocałunek

11. Samba smutna

12. Drugi pocałunek

13. Samba jogging

Nigdy w życiu

14. Tango de amor (wyk. Magda Navarrete)

15. Marzenia Judyty

16. Nad rzeką

17. Finał

Kryminalni

18. Chwile szczęścia

19. Temat Basi

20. Temat Adama

21. Zapatrzenie

Świąteczna przygoda

22. Kiedy się rozsypią pomarańcze (wyk. Daria Druzgała)

23. Kto wie? (wyk. De Su)


CD 2

Dlaczego nie

1. Bossa Gosia

2. Na pomoście

3. Dogonić Marzenia

4. Motolotnia – jedno marzenie

5. Dlaczego nie Bossa

6. Małgosia i Janek

Jeszcze raz

7. Miłość o zachodzie słońca

8. Anna i Michał jadą w góry

9. Bryczka

10. Niebo

11. Jeszcze raz

Nie kłam kochanie

12. Podróż do Krakowa

13. Randka na Kazimierzu

14. Ciocia Nela

15. Zakochani

Dublerzy

16. Dublerzy

17. Córka Leona

18. Jaka miłość taka śmierć (wyk. Kayah)

19. Love is all around us (wyk. Barry Salone i Patrycja Kazadi)

 

O KOMPOZYTORZE:

Maciej Zieliński jest absolwentem warszawskiej Akademii Muzycznej i Royal Academy of Music w Londynie. Jest kompozytorem muzyki filmowej, teatralnej oraz piosenek i ilustracji muzycznych do produkcji telewizyjnych (nagrody: Tytan’93 oraz Kreatura’2000).

Jako kompozytor, aranżer i producent muzyczny współpracuje z czołówką polskiej sceny muzycznej, m.in. z Kayah i Anią Dąbrowską. Filmy z jego muzyką zgromadziły dotychczas ponad 8 milionów widzów, a płyty ze ścieżkami dźwiękowymi uzyskały status złotych i platynowych.

Maciej Zieliński komponuje także muzykę poważną. Jest zdobywcą nagród w wielu konkursach kompozytorskich, w tym dwóch międzynarodowych (Niemcy, Czechy). Płyta z jego I Kwartetem Smyczkowym nagrana przez żeński kwartet DAFO otrzymała nagrodę Fryderyk

Polecane

Share This