Macklemore odebrał Grammy zamiast Kendricka Lamara. Twierdzi, że kolor skóry ułatwił mu zwycięstwo


2021.02.04

opublikował:

Macklemore odebrał Grammy zamiast Kendricka Lamara. Twierdzi, że kolor skóry ułatwił mu zwycięstwo

foto: mat. pras.

W 2014 roku Macklemore razem z producentem Ryanem Lewisem otrzymali nagrodę Grammy za „The Heist” w kategorii najlepszy rapowy album. Pokonali wtedy m.in. Kendricka Lamara z krążkiem „Good Kid, M.A.A.D City”. Macklemore pojawił się ostatnio w programie „People’s Party with tali Kweli” i wspomniał tamto wydarzenie. Po jego wygranej było sporo głosów krytyki – wielu uważało, że Grammy powinno powędrować do Lamara. Artysta przyznał, że ma mieszane uczucia co do swojej wygranej i nie uważa, aby nagroda mu się należała. Dlaczego? Sądzi, że wygrał tylko dlatego, że jest biały.

Kiedy otrzymałem nagrodę Grammy byłem wewnętrznie rozdarty. Z jednej strony stoję na szczycie, mam jedną z najważniejszych nagród, a z drugiej czuję, że otrzymałem ją tylko dlatego, że jestem biały – powiedział Macklemore.

Przy okazji Macklemore ujawnił, że żałuje upublicznienia tekstu wysłanego do Kendricka Lamara tuż po swojej wygranej. Przepraszał w niej rapera, że okradł go z nagrody, która mu się należała. Macklemore powiedział, że nie powinien był tego robić.

SPRAWDŹ TAKŻE: R+R=NOW coverują Kendricka Lamara

Kendrick Lamar miał w ubiegłym roku wystąpić na Open’erze. Niestety, przez pandemię koronawirusa oraz związane z tym obostrzenia polski festiwal został odwołany. Nie udało się w 2020, uda w 2021, taką przynajmniej mamy nadzieję. Alter Art potwierdził kilka tygodni temu, że Kendrick Lamar wystąpi na przyszłorocznym Open’erze. Raper wystąpi na głównej scenie gdyńskiej imprezy 30 czerwca tego roku. Alter Art stara się przenieść na 2021 jak najwięcej artystów zakontraktowanych pierwotnie na ten roku. Póki co potwierdzono, że do na przyszłorocznym Open’erze obok Kendricka wystąpią m.in. FKA Twigs, Michael Kiwanuka, A$AP Rocky, The Chemical Brothers, Anderson .Paak & Free Nationals i inni.

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU

Polecane

Share This