Magda Tul jedzie na Eurowizję


2011.02.15

opublikował:

Magda Tul jedzie na Eurowizję

Nie pomogło „namaszczenie” Anny Gogoli przez Agnieszkę Chylińską (w 2. edycji „Mam Talent!”), by pokonać wokalistkę znaną z programu „Jaka to melodia?”. Magdalena Tul z piosenką „Jestem” zdeklasowała rywali walczących o wyjazd do Duesseldorfu. Przed poniedziałkowym wieczorem zanosiło się, że krajowe preselekcje będą pojedynkiem stacji telewizyjnych nadających w Polsce – konkurencja mogła obawiać się też formacji Shemoans, znanej z TVN-owskiego show Szymona Majewskiego…

Magdalenę Tul czeka teraz pierwszy półfinał Konkursu Piosenki Eurowizji. Odbędzie się on w Duessseldorfie już 10 maja. Jeśli uda się przejść przez półfinał, to cztery dni później – dość już doświadczona wokalistka – reprezentować będzie Polskę we właściwym Konkursie. Ale… najpierw półfinał.

Magdalena Tul nie wzięła się znikąd. Jako wokalistka współpracowała ze Studiem Buffo i teatrem Roma. Ci co mają telewizor i pamiętają, gdzie jest pilot kojarzyć ją mogą z występów jako solistka w programie „Jaka to melodia”, użyczała również głosu do filmów rysunkowych. Czy teraz jej kariera nabierze rozmachu? Zobaczymy. Tak R&B, jaki i pop-rock są towarami raczej chodliwymi na krajowym podwórku.

Świadczyć o tym mogą wyniki głosowania telewidzów, w którym Tul zdobyła blisko połowę wszystkich oddanych głosów.

1. Magdalena Tul – 44,47%

2. Anna Gogola – 22,57%

3. Alizma – 12,76%

4. The Trash – 4,58%

5. Shemoans – 3,56%

6. Ada Fijał – 3,30%

7. ZoSia – 2,92%

8. Roan – 2,28%

9. Formuła RC – 1,89%

10. Ika – 1,78%

Krajowe eliminacje poprowadzili Odetta Moro-Figurska i K.A.S.A, a wykonawców walczących w eliminacjach wsparli swymi występami Patrycja Markowska, Stachursky, Goya oraz Varius Manx.

Polecane

Share This