Magdalena Ogórek o Macie: „Dla mnie Mata jest sztuczny do bólu. Ja nie kupuję takiego bananowego gościa”


2022.01.03

opublikował:

Magdalena Ogórek o Macie: „Dla mnie Mata jest sztuczny do bólu. Ja nie kupuję takiego bananowego gościa”

W ostatnich tygodniach zastanawialiśmy się, czy Mata i SBM Label zdołają „dobić” do diamentowej płyty za „Młodego Matczaka”. Dziś wiemy już, że nie tylko tegoroczny, ale także debiutancki album artysty „100 dni do matury” przekroczyły sprzedaż na poziomie 150 tysięcy egzemplarzy, dzięki czemu oba pokryły się diamentowymi płytami. „Młody Matczak” uzyskał ten imponujący wynik zaledwie trzy miesiące po premierze.

Mata dołącza do Popka, który także ma na koncie dwie diamentowe płyty – za „Królów życia” Gangu Albanii i za nagraną z Matheo płytę „Król Albanii”. Więcej ma jedynie Quebonafide, który obok diamentów za solowe „Egzotykę” i „Romantic Psycho” ma jeszcze wyróżnienie za „Somę 0,5 mg” nagraną z Taco Hemingwayem pod szyldem Taconafide.

Niesamowite wyniki sprzedaży i wielka popularność 21-letniego rapera nie przemawiają jednak do prezenterki TVP – Magdaleny Ogórek. Przypomnijmy, że była kandydatka lewicy na prezydenta już jakiś czas temu stwierdziła podczas jednego z programów w Telewizji Publicznej, że Mata sam nie potrafi napisać sobie tekstu i na pewno korzysta z pomocy taty…

Teraz pani Magdalena wróciła do tematu rapera w jednym z najnowszych odcinków podcastu Żurnalisty… Pytana przez prowadzącego o Młodego Matczaka powiedziała:

Mój Boże, fani Maty się rzucą, jak odsłuchają ten podcast. Powiem Ci, jak ja uważam. Mata jest dla mnie kreacją. Ja mu nie wierzę, ja mu nie ufam (…) Ja uważam, że rap jest fajnym środkiem wyrazu. Dla mnie Mata jest sztuczny do bólu. Ja nie kupuję takiego bananowego gościa z liceum, które jest bardzo dobre teoretycznie, ale ma swoje problemy, bo wiemy, co się dzieje w Batorym i jakiej presji poddawane są te dzieciaki. Ja nie kupuję tej jego rzeczywistości. On do mnie w żaden sposób nie przemawia (…) Tata Maty wspominał o tym, że coś konsultuje synowi. Ja się odnoszę do konkretnej jakiejś wypowiedzi. Uważam, że jest paru fajnych raperów w tym świecie przekazu raperskiego, natomiast ja Maty nie kupuję. Rozumiem, że on ma swoich fanów, trafił z przekazem czy piosenką do jakiegoś targetu, ale to nie jest jeszcze ten moment, gdzie ja mogę powiedzieć coś o nim z jakimś uznaniem… Ja każdy sukces szanuję, bo za każdym sukcesem jest praca bez dwóch zdań – powiedziała Ogórek.

Polecane

Share This