Maleo Reggae Rockers powracają z „Rzeką Dzieciństwa”


2011.06.28

opublikował:

Maleo Reggae Rockers powracają z „Rzeką Dzieciństwa”

Najnowszy album Maleo Reggae Rockers „Rzeka Dzieciństwa” (premiera: 1 lipca 2011) jest wydarzeniem niespotykanym i zupełnie wyjątkowym na naszym rynku muzycznym – oto zespól nagrał materiał na który składają się jego autorskie wersje piosenek największych polskich muzycznych mistrzów wszech czasów – Niemena, Grechuty, Nalepy, Krajewskiego i innych po raz pierwszy w wersji reggae, jednocześnie, pieczołowicie zachowując charakter oryginałów!


Zespól dostał zgodę nawet od tych którzy nigdy nie godzą się na żadne adaptacje swoich utworów. Seweryn Krajewski i Małgorzata Niemen wyrazili zgodę po wysłuchaniu pierwszych przesłuchań ze studia utworów „Płoną Góry płoną Lasy”, „Pod Papugami” i „Jednego Serca”!

Piosenki nawiązują stylistyką do dokonań wczesnych The Wailers – roots reggae z elementami rock steady, blusa i funky, wszystko mocno osadzone w klimacie lat 60 i 70 tych. Osiągniecie takiego efektu było możliwe dzięki nagraniom na tzw. „setkę”, tak jak nagrywano w tamtych czasach, w studiu Sound&More z użyciem całej palety starego analogowego sprzętu i instrumentów z tamtych lat, jednocześnie wykorzystując możliwości współczesnej technologii audio i zmiksowana przez dwójkę mistrzów reggae i dubu Mario Activatora i Jarka Smoka w studiu As One.

Materiał muzyczny dzięki tym wszystkim staraniom zachowuje spójność i świeżość. Dodatkowo zaproszeni goście, wokaliści i raperzy młodego pokolenia (Wilku, Gutek, Lilu, Ras Luta, 52) komentują teksty starszych mistrzów oczami ludzi 21 wieku, co okazuje się bardzo ciekawym zabiegiem…


Płytę pointuje zaskakująca wersja Etiudy Rewolucyjnej w wersji Dub!

Utwory:

1. Sny kolorowe

2. Płoną góry, płoną lasy

3. Rzeka dzieciństwa (feat. Ras Luta)

4. Jednego serca

5. Korowód (feat. Gutek)

6. Kiedy byłem małym chłopcem (feat. Wilku)

7. Zegarmistrz światła

8. Pod papugami Ft. Lilu

9. Strzeż się tych miejsc (ft. 52)

10. Gdybym był wichrem

11. Etiuda rewolucyjna dub

Polecane


Share This