Małgorzata Ostrowska blokowana przez Lombard?


2010.08.07

opublikował:

Małgorzata Ostrowska blokowana przez Lombard?

Poniżej wiadomość, jaką otrzymaliśmy od menedżera Małgorzaty Ostrowskiej w sprawie blokowania na YT klipów Lombardu z Ostrowską:

Kilka dni temu, obecny lider grupy Lombard – Grzegorz Stróżniak znów zaczął blokować na Youtube`ie wszystkie teledyski, w których występowała była wokalistka grupy – Małgorzata Ostrowska. W miejscach, gdzie dotąd można było obejrzeć oryginalne teledyski grupy LOMBARD z Małgorzatą, m.in. „Szklaną pogodę”, „Gołębi puch” czy „Mam dość” pojawia się komunikat „Ten film wideo jest już niedostępny z powodu otrzymania roszczenia dotyczącego praw autorskich przez Show Time Music Production” – która to firma jest własnością Grzegorza Stróżniaka.W związku z zaistniała sytuacją, management Małgorzaty Ostrowskiej na stronie artystki www.ostrowska.pl wystosował oświadczenie, które załączam poniżej.Pozdrawiam

Piotr Niewiarowski

menedżer Małgorzaty Ostrowskiej

A oto treść oświadczenia:

Drodzy Fani!

Jak już sami zauważyliście po raz kolejny z portalu YOUTUBE zniknęły archiwalne teledyski Małgorzaty Ostrowskiej z czasów jej współpracy z grupą Lombard, m.in. „Szklana pogoda”, „Mam dość” czy „Gołębi puch”.

 

Powyższe zdarzenie jest wynikiem działania jednego z członków zespołu Lombard, który uznał, że te materiały naruszają jego prawa autorskie. Niestety takie nieuprawnione i niezasadne działanie spowodowało w konsekwencji zablokowanie całego kanału Małgorzaty na YouTubie, na którym oprócz archiwalnych nagrań, o udostępnienie których tak często proszą fani, znajdowały się także materiały pochodzące z okresu kariery solowej artystki.Zaznaczamy, iż w naszej ocenie zablokowany materiał nie naruszał praw autorskich innych osób. A gdyby nawet tak było, gotowi jesteśmy zawsze do usunięcia wątpliwych fragmentów w odpowiedzi na ewentualne skierowane do nas, uzasadnione wezwanie. Działania w wyniku których (z uwagi na kwestie proceduralne) dochodzi do zablokowania wszystkich teledysków i całej strony uznajemy za poważne nadużycie obecnej ekipy Lombardu. Ubolewamy, iż głównym zajęciem jednego z naszych byłych kolegów jest próba deprecjonowania dorobku Małgorzaty oraz podejmowanie wątpliwych działań zmierzających do blokowania jej stron internetowych oraz umieszczonych tam materiałów. Jeszcze nikomu w Polsce nie udało się osiągnąć sukcesu poprzez „czarny PR” i z pewnością tym razem też tak będzie.Do tej pory konsekwentnie nie reagowaliśmy na kolejne posunięcia obecnych muzyków Lombardu, jednak w naszej ocenie nastał czas zajęcia przez nas konkretnego stanowiska – stąd to oświadczenie. Nie zamierzamy jednak na nim poprzestać i będziemy dalej informować fanów i media o wszelkich tego typu działaniach skierowanych przeciwko Małgorzacie. Podjęliśmy też działania prawne zmierzające do wyjaśnienia i uniknięcia powyższych problemów w przyszłości.Stworzyliśmy także nowy kanał na YouTube, w którym z pewnością NIE MA ŻADNYCH MATERIAŁÓW w jakikolwiek sposób naruszających prawa autorskie członków zespołu Lombard. Umieściliśmy tam wyłącznie utwory skomponowane przez innych twórców i ścieżki muzyczne, w nagraniu których udziału nie brały osoby wchodzące obecnie w skład grupy. W wypadku gdyby ponownie doszło do zablokowania tej strony, jesteśmy zdeterminowani do podjęcia wszelkich prawnie przewidzianych działań w celu obrony praw naszych oraz Małgorzaty.Fanów Małgorzaty przepraszamy, że nie mogą oglądać archiwalnych teledysków oraz za to, ze są świadkami tak żenujących, bezprecedensowych prób zakłamywania historii zespołu Lombard, którego nieodłączną częścią dla wielu fanów była i jest Małgorzata Ostrowska.

Zapraszamy do nowego kanału.

LINK: www.youtube.com/ostrowskamusic

Polecane

Share This