Mariah Carey adwokatem aniołów


2010.02.07

opublikował:

Mariah Carey adwokatem aniołów

Dwa nowe single pojawiły się w amerykańskich radiostacjach: „Angels Cry” feat.Ne-Yo oraz „Up Out Of My face” feat. Nicki Minaj

 

Nowe videoklipy do obu singli wyreżyserowali wspólnie Nick Cannon i Mariah Carey

 

Trwa amerykańska trasa koncertowa „Angels Advocate”, która zakończy się finałowym występem 26 lutego w Caesars Palace w Las Vegas

 

Mariah Carey zakończyła właśnie prace na swoim 13 albumem studyjnym pt. „Angels Advocate”, na którym znalazło się 13 duetów z ulubionymi przez Mariah artystami. Wspólnie z Carey wykonują piosenki z jej poprzedniego albumu „Memoirs Of An Imperfect Angel”, który ukazał się we wrześniu 2009 roku. Premiera „Angels Advocate” przewidziana jest na 30 marca 2010.

 

Album promują dwa single „Angel’s Cry” feat. Ne-Yo oraz “Up Out My Face” z udziałem Nicki Minaj. Teledyski do obu singli wspólnie wyreżyserowali Nick Canzon i Mariah Carey, a ich premiera odbyła się na VEVO.com 28 stycznia, a premiera w stacjach MTV i BET w piątek 29 stycznia.

 

Mariah jest w trakcie swojego sześciotygodniowego tournee po Ameryce – jej pierwszej dużej trasie koncertowej od czasu „Adventures Of Mimi: The Voice, The Hits, The Tour” z jesieni 2006 roku. Grupą otwierającą występy Mariah na obecnej trasie jest RydazNrtist – nowa grupa R&B, która podpisała kontrakt z labelem Nicka Canonna – Ncredible Entertainment.

 

„Angels Advocate” (jak również „Memoirs Of An Imperfect Girl”), to następcy multiplatynowego E=MC2 (2008) oraz „The Emancipation Of Mimi”, którego nakład sięgnął 10 milionów sprzedanych płyt na całym świecie, dzięki którym artystka była trzykrotnie nominowana do nagrody Grammy oraz otrzymała niezliczone nagrody i wyróżnienia podczas osiemnastomiesięcznego pobytu na listach przebojów. Z najlepiej sprzedającego się albumu 2005 roku w USA pochodzą single „We Belong Together” i „Don’t Forget About Us” – jej 16 i 17 singiel numer 1 w karierze. Tym samym Mariah wyrównała rekord Elvisa Presley’a, któremu również udało się umieścić 17 singli na szczycie Hot 100 Billboardu.

 

Trzy lata później Mariah udało się przebić samego Króla Rock&Rolla dzięki „Touch Your Body” z „E=MC2”, który stał się jej osiemnastym numerem 1 na Hot 100. Mariah jest w tej chwili jedyną występującą artystką w 50-cio letniej historii zestawienia Hot 100 Billboardu, która ma szansę pobić rekord Beatlesów, którzy mają na koncie 20 pierwszych miejsc na tej liście. Dzięki sukcesowi „E=MC2” sprzedaż płyt Mariah przekroczyła 175 milionów egzemplarzy czyniąc ją jedną z najlepiej sprzedających artystek w historii.

Polecane

Share This