Mark Lanegan Band na dwóch koncertach w Polsce


2014.09.24

opublikował:

Mark Lanegan Band na dwóch koncertach w Polsce

Zespół Marka Lanegana przyjedzie na dwa koncerty do Polski. Artystści wystąpią 18 lutego w stołecznej Progresji i dzień później w krakowskim klubie Fabryka.

Mark Lanegan to wielki fan Los Angeles Clippers, ale przede wszystkim wielki głos alternatywnego rocka. Charakterystyczny baryton Marka znamy od ponad ćwierćwiecza, między innymi z grunge`owej legendy Screaming Trees, niezapomnianego projektu Mad Season, wspólnych płyt z Isobel Campbell oraz Queens Of The Stone Age, czy duetu The Gutter Twins, stworzonego razem z Gregiem Dullim z The Afghan Whigs.

Wspaniały melancholik z okolic Seattle, który od lat za dom ma Los Angeles, stąd i jego fascynacja Clippersami. W niesamowitym głosie Marka odbijają się wagony wypalonych papierosów do wyżłopanych w hektolitrach butelek whisky. Odbija się cały ból i trud życia, tęsknota, nostalgia. Wszystko, co Lanegan śpiewa od razu do nas przemawia, bo jest to po prostu prawdziwe. On nigdy nie udawał kogoś, kim nie jest. Śpiewa o tym, co doskonale zna z autopsji.

Ktoś kiedyś napisał, że wspaniale byłoby, gdyby kiedyś nagrał płytę z Tomem Waitsem. Faktycznie, takie dwa głosy na jednym albumie, to byłoby coś. Miejmy nadzieję, że kiedyś do takiego projektu dojdzie. Ale najpierw doświadczymy po raz kolejny kunsztu wokalnego Marka i instrumentalnej biegłości towarzyszących mu muzyków. Panowie będą promować album „Phantom Radio” (październik 2014), który promowała nawiązująca klimatem do Joy Division, The Cure, New Order i Kraftwerk piękna piosenka „Floor Of The Ocean”.

Polecane

Share This