Matthew Koma wystąpi przed Ellie Goulding


2013.04.17

opublikował:

Matthew Koma wystąpi przed Ellie Goulding

Matthew Koma

Matthew Koma, pochodzący z Long Island muzyk, materiał na swój debiutancki album stworzył w trakcie samodzielnie zorganizowanej trasy koncertowej, dzięki której zwiedził całe USA oraz zyskał inspirację do napisania elektryzujących popowych songów, silnie inspirowanych amerykańskim EDM-em. Jednocześnie współpracuje on także ze Sebastianem Ingrosso (Swedish Hosue Mafia), Alesso oraz Ryanem Tedderem tworząc przebój „Calling (Lose My Mind)”. Coraz większą popularność zaczęły zdobywać także jego autorskie kompozycje takie jak „Parachute” czy „Stars”, co zwróciło uwagę legendarnego Jimmiego Iovine’a z Interscope Records, który wziął go pod swoje skrzydła i pomógł wydać EPkę „Parachute”.

Jego najnowszy powerhouse’owy kawałek „One Night” zwiastuje płytę „Arcadia” będącą wypadkową jego inspiracji i doświadczenia zdobytego jako songwriter dla takich artystów jak Zedd. Jego występ jako support przed koncertem Ellie Goulding będzie jego pierwszym występem w Polsce.

Ellie Goulding

Ellie Goulding urodziła się w Lyonshall niedaleko Kington. Studiowała na Kent University, gdzie dostrzeżono jej talent muzyczny. W rozpoczęciu kariery pomogli jej Frankmusic i Starsmith. Była supportem podczas koncertów Little Boots. Otrzymała nagrody Critics Choice Award podczas gali Brit Awards 2010 oraz Sound of 2010 w BBC Sound of 2010, gdzie wygrała między innymi ze swoją przyjaciółką Mariną Diamonds.

W 2010 ukazał się jej debiutancki album Lights. Utwory Lights i Starry Eyed podbiły listy przebojów w Wielkiej Brytanii i w Europie, a piosenka Your Song dostała się on na 2 miejsce w prestiżowym amerykańskim notowaniu Billboard Hot 100 i stał się numerem 1 między innymi w Polsce. Po ponad rocznej przerwie wydała kolejny utwór Anything Could Happen, który dzięki sukcesowi poprzedniej płyty szybko dostał się na listy przebojów na całym świecie. Osiągnął również czołową pozycję – nr 5 w Wielkiej Brytanii. Druga płyta Goulding – Halcyon ukazała się w października 2012 roku. Będzie to jej pierwszy klubowy koncert w Polsce!

20 kwietnia 2013

Warszawa, Klub Stodoła

Bilety wyprzedane

Polecane

Share This