MEEK, OH WHY? z nowym singlem z płyty „Offline”. „Uśpieni agenci” to oblicze artysty, jakiego jeszcze nie znacie


2022.03.05

opublikował:

MEEK, OH WHY? z nowym singlem z płyty „Offline”. „Uśpieni agenci” to oblicze artysty, jakiego jeszcze nie znacie

Do utworu powstał teledysk stworzony przez Helenę Ganjalyan oraz Bartosza Szpaka, który w przejmujący sposób wprowadza nas w tajemniczy świat kreowany przez artystę od kilku ostatnich tygodni na jego mediach społecznościowych. Mimo faktu, iż koncepcja na teledysk powstawała w grudniu ubiegłego roku, nikt nie spodziewał się, że zarówno teledysk, jak i sam utwór “Uśpieni Agenci” będzie tak gorzko odpowiadać o otaczającej nas rzeczywistości.

Oświadczenie Meek, Oh Why?, które znajdziemy na mediach społecznościowych artysty:

Zastanawialiśmy się, czy nie przesunąć premiery płyty, bo tak naprawdę ciężko jest czytać i myśleć o czymkolwiek innym, niż o dramatycznych wydarzeniach za naszą wschodnią granicą. Planując koncepcję płyty opieraliśmy się na post-apokaliptycznych motywach, ale nikt z nas nie podejrzewał, że stworzone przez nas treści będą tak aktualne i tak brutalnie odpowiadające o otaczającej nas rzeczywistości. Wszystko to, co zobaczycie i co widzieliście, jest efektem pracy wielu ludzi, która trwała wiele miesięcy i nie jest to w żaden sposób podyktowane ciągiem wydarzeń z poprzedniego tygodnia, ani próbą wybicia się na tak wielkiej tragedii, jaka dzieje się na naszych oczach. Zdecydowaliśmy się na pokazanie Wam tego materiału w zaplanowanym czasie, bo wierzymy, że muzyka towarzyszy nam nie tylko wtedy, kiedy jest dobrze, ale też niesie otuchę i skłania do refleksji, kiedy jest źle. Zarówno w singlu „Uśpieni Agenci”, jak i niesamowitym teledysku, stworzonym przez Helenę Ganjalyan i Bartosza Szpaka, przy współpracy z OTO Film, ponad MIESIĄC temu odnaleźliśmy lustrzane odbicie aktualnie otaczającej nas rzeczywistości. Jest to najlepszy, a zarazem najgorszy moment na pokazanie tej ważnej dla mnie rzeczy. Chciałbym, aby płyta “Offline” pomogła Wam osadzić się w nowej rzeczywistości, w której musimy być dzielni i pełni siły do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Helena Ganjalyan i Bartosz Szpak o teledysku do “Uśpionych Agentów”:

Podążając za tytułem płyty – „Offline” – i znaczeniami zawartymi w słowach utworu poruszamy motyw dwoistości codziennego życia. Przekaz utworu interpretujemy jednak nie przez szeroki kontekst polityczny, ale sprowadzamy go do wymiaru ludzkiego, indywidualnego. Na bohatera wybieramy postać obecną w samym centrum zdarzeń, która większość swojego czasu spędziła naginając prawdę, obracając pustą informacją. To portret człowieka, który w obliczu końca za wszelką cenę próbuje odnaleźć w sobie żywy pierwiastek, utożsamić się z czymś realnym.

W „Uśpionych Agentach” zestawiamy groteskę z realizmem, a lekko komediowe sytuacje obnażają naszą bezradność wobec otaczającego świata.

Trasa koncertowa:

18.03. / Kraków / Studio
07.04. / Elbląg / Mjazzga
08.04. / Gdańsk / Stary Maneż
09.04. / Łódź / Monopolis
10.04. / Katowice / Królestwo
14.04. / Wrocław / Stary Klasztor
20.04. / Płock / POKiS
21.04. / Toruń / Lizard King
23.04. / Poznań / B17
24.04. / Zielona Góra / Kawon
27.04. / Lublin / Klub Dom Kultury
28.04. / Warszawa / Niebo
29.04. / Olsztyn / Kuźnia Społeczna

Bilety dostępne pod linkiem: http://asfa.lt/offlinetour

Meek, Oh Why?, to autor tekstów, wokalista i trębacz. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. W twórczości Meek, Oh Why? słuchacz odnajdzie dwa, z pozoru przeciwstawne, pierwiastki: tętniące życiem miasto, młodość we współczesnym ujęciu, komentarz do aktualnych zjawisk i wydarzeń, ale także elementy romantyzmu, liryki i myśli utopijnej. Meek, Oh Why? zadebiutował w 2015 roku minialbumem „Księżniczka i buc”, który ukazał się nakładem kultowego wydawnictwa Asfalt Records. W 2016 roku wytwórnia wydała kolejny album Meek, Oh Why? „Miło było poznać”. „Rękopisy nie płoną” (EP, 2017 rok) oraz „Płyta rodzaju” (self- publishing, 2018 rok) to kolejne wydania artysty, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i publiczności. Prawdziwym przełomem dla zespołu okazał się wydany w 2019 roku album „Zachód” (wyd. Asfalt Records), na którym gościnnie w tytułowym utworze wystąpiła Sarsa oraz trio Hyper Son. W warstwie muzycznej obecne są zarówno dobrze znane słuchaczom synthowe brzmienia, jak i elementy hip-hopu przeplatane jazzowymi improwizacjami, które tworzą spójną i energetyczną całość. Na wiosnę 2022 roku ma ukazać się czwarty, studyjny album artysty, który zapowiada singiel “Nocne Niebo”.

Polecane

Share This