Mesajah supportem Stephena Marleya i Gentlemana


2012.03.24

opublikował:

Mesajah supportem Stephena Marleya i Gentlemana

Mesajah – tworzący i koncertujący również solo wokalista i producent zespołu Natural Dread Killaz, zagra support przed wrocławskim koncertem Stephena Marleya i Gentlemana! Impreza, podczas której wystąpią artyści ze ścisłej czołówki światowego reggae, odbędzie się 20 czerwca w ramach WrocLove Fest – Święta Wrocławia na Wyspie Słodowej.

Stephen Marley to syn ikony reggae – Boba Marleya, wokalista i producent muzyczny, zdobywca 8 statuetek Grammy, który ostatnim albumem „Revelation Part 1 – The Root Of Life” ugruntował swoją silną pozycję na światowej scenie reggae. Ten nietuzinkowy artysta pojawi się w stolicy Dolnego Śląska z okazji Święta Wrocławia i zagra 20 czerwca na Wyspie Słodowej. Tego samego dnia swój koncert da również Gentleman & The Evolution.

Najbardziej popularny europejski artysta reggae – Gentleman, zachwycony występem dla 700 tysięcznej publiczności podczas ostatniego Przystanku Woodstock, postanowił także i w tym roku zagrać dla swoich polskich fanów. Na jedno z miejsc wybrał m.in. Wrocław. Warto dodać, że 2012 rok przyniesie kolejną pozycję w dyskografii Gentlemana, bowiem zapowiedziano wydanie płyty „The Best Of” – pierwszej kompilacji zawierającej jego najlepsze i najpopularniejsze utwory.

Koncerty Stephena Marleya i Gentlemana poprzedzi natomiast występ rodzimej gwiazdy reggae Mesajah – wokalisty i producenta, który w lutym tego roku wydał swój drugi solowy album „Jestem Stąd”. Mesajah w swojej autorskiej twórczości wykorzystuje reggae, dancehall, drum’n’bass i hip-hop, pozostając otwartym także na wpływy innych gatunków, m.in. soulu, bluesa czy salsy. Dzięki temu jego muzyka nie jest czystym reggae, ale autorskim miksem, jego własnym modern roots.

Swój udział w koncercie potwierdziła ponadto wrocławska grupa Bethel, która rozpocznie całą imprezę. 20 czerwca zapowiada się zatem jako niezapomniana noc z mistrzami reggae w roli głównej, a Wrocław na jeden dzień stanie się światową stolicą pozytywnych wibracji.


20.06.12 godz.18.00 Wyspa Słodowa

WrocLove Fest – Święto Wrocławia

BETHEL / MESAJAH / GENTLEMAN & The Evolution / STEPHEN MARLEY

Polecane

Share This