Metallica odwołuje koncerty w trosce o zdrowie Jamesa Hetfielda


2020.02.25

opublikował:

Metallica odwołuje koncerty w trosce o zdrowie Jamesa Hetfielda

fot. Ewelina "Eris" Wójcik / mfk.com.pl

Choć James Hetfield ma już za sobą pierwszy występ od czasu opuszczenia kliniki odwykowej, z Metallicą wróci na scenę dopiero w kwietniu. Niestety, już teraz wiemy, że nie wszystkie zaplanowane na ten rok koncerty grupy dojdą do skutku. W trosce o stan zdrowia swojego wokalisty i gitarzysty Metallica odwołała dwa festiwalowe koncerty w Stanach – na majowym festiwalu Sonic Temple w Columbus oraz wrześniowym Louder Than Life w Louisville. Obie absencje w krótkim komunikacie wyjaśnił fanom sam Hetfield.

W ramach walki o mój powrót do zdrowia mam bardzo ważne spotkania, które odbywają się właśnie w te weekendy i nie mogą zostać przesunięte. Przepraszam wszystkich fanów, którzy kupili bilety na te festiwale. Publikuję to oświadczenie, ponieważ chcę powiedzieć „przepraszam” każdemu z Was. Jeszcze rok temu będąc w trasie nie przejmowałem się za bardzo moim zdrowiem, ale teraz wiem, że moja kondycja psychiczna jest najważniejsza. To pewnie oczywiste dla wielu z was, ale nie chciałem zawieść zespołu i całej rodziny Metalliki, dlatego finalnie stałem się zagrożeniem dla samego siebie – napisał Hetfield.

Muzyk zapewnił, że jego terapia przebiega dobrze, obiecując jednocześnie, że powyższe koncerty są jedynymi na całej trasie, które trzeba było odwołać z racji na jego leczenie.

Polecane

Share This