Metallica wyłożyła się na „Jožinie z bažin” (wideo)


2019.08.19

opublikował:

Metallica wyłożyła się na „Jožinie z bažin” (wideo)

foto: kadr z wideo

Podczas letniej trasy Metallica kontynuuje tradycję grania coverów lokalnych piosenek w każdym z krajów. Podczas występu w Pradze Kirk Hammett i Rob Trujillo postanowili rozbawić czeską publiczność przeróbką „Jožina z bažin”. Niestety, muzycy wyłożyli się na najprostszej piosence świata i gdyby nie publiczność, moglibyśmy mówić o kompromitacji.

Poniżej znajdziecie amatorskie nagranie z występu w Pradze, na którym słychać głównie bas. Wokal niemal kompletnie zginął, gitara Kirka Hammetta też. Zdezorientowana mina gitarzysty nie pozostawia złudzeń – nie tak miał wyglądać ten występ.

W środę Metallica wystąpi na PGE Narodowym. Poprzednio zespół przerabiał u nas „Wehikuł czasu” Dżemu. Po jaką piosenkę sięgnie tym razem?

Część występu nazywana Rob & Kirk’s Doodle budzi mieszane uczucia. Kilka dni temu Thomas Gabriel Fisher, lider nieistniejącego już Celtic Frost skrytykował zespół za jego wersję „The Usurper”, które Metallica zaprezentowała w Szwajcarii.

Skatowali ten utwór. To było poniżające. Niech trzymają swoje łapy milionerów z dala od tego kawałka. Oni od dawna nie umieją grać prawdziwego metalu. Może w rewanżu ja zagram „Hit the Lights”, myląc się przy tym 200 razy? – skomentował Tom G. Warrior w wywiadzie dla Rolling Stone’a.

Polecane

Share This