Miasto DMX’a chce pomóc rodzinie w pogrzebie i uhonorować rapera w wyjątkowy sposób


2021.04.10

opublikował:

Miasto DMX’a chce pomóc rodzinie w pogrzebie i uhonorować rapera w wyjątkowy sposób

Mike Spanos, burmistrz Yonkers (stan Nowy Jork) zaproponował rodzinie DMX’a, aby pogrzeb rapera odbył się w Yonkers Raceway, miejscu, w którym na co dzień odbywają się wyścigi konne. Obiekt może pomieścić do 7500 osób, choć ze względu na pandemię koronawirusa liczba ta musiałby być ograniczona do 25 procent. Spanos chce odciążyć rodzinę DMX’a i proponuje jej zarówno ceremonię prywatną, jak i publiczną dla fanów rapera.

Co więcej burmistrz planuje uczczenie faktu, że DMX pochodził z Yonkers pomnikiem, muralem lub nazwą jednej z ulic na cześć artysty. W mieście stoi już pomnik innej znanej przedstawicielki miasta – Elli Fitzgerald. Jak twierdzi Spanos, chce on mieć pewność, że pamięć po DMX’ie będzie inspirowała kolejne pokolenia mieszkańców miasta.

Wszystkie decyzje, zarówno te dotyczące ceremonii pogrzebowych jak i ewentualnego pomnika, muralu czy ulicy nazwanej na cześć Simmonsa, burmistrz pozostawia w gestii rodziny.

SPRAWDŹ TAKŻE: The Game w emocjonalnym wpisie o DMX’ie

DMX zmarł wczoraj, po tygodniowym pobycie w szpitalu. Raper trafił do niego po przedawkowaniu narkotyków. Rodzina artysty wydała wczoraj oświadczenie.

– Jesteśmy głęboko zasmuceni, mogąc ogłosić, że nasz ukochany DMX, zmarł w wieku 50 lat w szpitalu White Plains. Odszedł z rodziną u boku. Earl był wojownikiem, który walczył do samego końca. (…) Kochał swoją rodzinę całym sercem i cenimy chwile, które z nim spędziliśmy. Muzyka Earla zainspirowała niezliczonych fanów na całym świecie, a jego kultowe dziedzictwo będzie żyło wiecznie. Doceniamy całą miłość i wsparcie podczas tego niesamowicie trudnego czasu. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności, gdy opłakujemy stratę naszego brata, ojca, wuja i człowieka, którego świat znał jako DMX. Po ustaleniu szczegółów podzielimy się informacjami o nabożeństwie żałobnym – czytamy w oświadczeniu wydanym przez rodzinę.

Polecane

Share This