Miasto dziś w Czwórce


2012.01.07

opublikował:

Miasto dziś w Czwórce

W sobotę, 7 stycznia o godz. 18.00, Czwórka – Radio z Wizją zaprasza fanów reggae i punk rocka do wysłuchania koncertu na żywo bydgoskiej formacji.

Bydgoski zespół Miasto to czteroosobowy skład, w którym trzy czwarte to muzycy popularnej reggae`owej grupy Dubska. Nieobce są im więc zarówno jamajskie inspiracje, ale przede wszystkim punkowa energia. Muzycy tylko czasami sięgają po reggae`ową pulsację, grając zadziorne, melodyjne i ciekawie zaaranżowane punkowe piosenki. Koncertowali z legendami polskiej sceny punkowej, zespołami Gaga/Zielone Żabki, czy formacją 52UM Roberta Brylewskiego.

Debiutancka płyta „Trzy Grosze” wydana w 2006 roku, zebrała wiele pochlebnych recenzji, m.in. Artura Rojka. Utwór „Spadek” z tej płyty znajdował się przez długi czas na playliście Programu 4 Polskiego Radia. Inny utwór z tej płyty – „Ten Świat” został umieszczony przez Piotra Kaczkowskiego na jego „trójkowej” składance „Minimax – Jarocin 2007” .

Przez ostatnie miesiące zespół przygotowywał swój nowy album „Każdy chce się bawić”, na którym gościnnie zaśpiewał Robert Brylewski.

Dodatkowo Program 4 Polskiego Radia powtórzy koncert zespołu Miloopa. Można go będzie posłuchać w niedzielę, 8 stycznia o godz. 21.00.

Zachęcamy do sprawdzenia październikowego wywiadu Artura Rawicza z wokalistą Miasta, Marcinem Muszyńskim:CZĘŚĆ 1

CZĘŚĆ 2

Polecane

Share This