Michael Schulte, gwiazdor Eurowizji, z nowym singlem


2021.03.15

opublikował:

Michael Schulte, gwiazdor Eurowizji, z nowym singlem

W 2018 podbił serca fanów Eurowizji za sprawą utworu „You Let Me Walk Alone”, zajmując 4. miejsce w konkursie. Teraz Michael Schulte prezentuje nowy singiel „Stay”.

„Status związku: to skomplikowane” – praktycznie każda relacja prędzej czy później musi przejść przez ten etap. Czas niepewności, w trakcie którego trzeba wypośrodkować to, co racjonalne i co emocjonalne. Drugie szanse albo nowy start. Walka o siebie lub odpuszczenie na zawsze. Na swoim nowym singlu „Stay” Michael Schulte opowiada w przejmujący sposób o wewnętrznym konflikcie oraz bolesnym dylemacie. Zostać, nawet jeśli lepiej byłoby odejść?

Fanów uspokajamy: Michael nie przechodzi przez podobne rozterki w swoim życiu prywatnym, obecnie żyje w szczęśliwym związku małżeńskim. Jednak nie zawsze tak było – i właśnie na podstawie tych doświadczeń powstało emocjonalne „Stay”. Muzyka to idealny sposób, by opowiedzieć o tego typu rozterkach.

Autorami „Stay” są Michael Schulte, Tom Gregory, Molly Irvine (jedna z autorem „Breaking Me” Topic) oraz Abaz & X-plosive. Za miks utworu odpowiada Topic.

Michael Schulte w swojej twórczości kieruje się mottem „Nie bój się wielkich emocji”. Artysta nigdy nie cofał się przed dzieleniem się nawet najbardziej osobistymi przemyśleniami w swoich piosenkach, tworząc z nich swojego rodzaju intymny dziennik. Dzięki temu stał się jednym z najbardziej docenianych artystów popowych w Niemczech, ale nie tylko. Przypomnijmy: w 2018 Michael Schulte reprezentował Niemcy w Konkursie Eurowizji, zajmując 4. miejsce z epickim utworem „You Let Me Walk Alone”. Wśród innych hitów artysty znajdują się takie utwory jak „Back To The Start”, „Keep Me Up”, „All I Need” i „For A Second”. Michael Schulte jest laureatem prestiżowej Bambi Award. W 2020 wokalista był gospodarzem „The Voice of Germany Comeback Stage”. „Stay” jest pierwszą zapowiedzią jego nowego albumu.

Polecane

Share This