Mija 10 lat od debiutu 50 Centa – video


2013.02.06

opublikował:

Mija 10 lat od debiutu 50 Centa – video

Droga do wydania „Get Rich Or Die Tryin`”, legalnego debiutu 50 Centa, ma swój początek w dniu, w którym Eminem usłyszał mixtape Fifty`ego „Guess Who`s Back?”. The Slim Shady tak się zachwycił krążkiem, że zaprosił nowojorskiego rapera do studia w Los Angeles, gdzie zapoznał go z producentem Dr. Dre. Jakiś czas potem kontrakt, opiewający na wysokość miliona dolarów, był już podpisany, jednak nim album Fifty`ego ujrzał światło dzienne, raper wydał jeszcze jeden mixtape „No Mercy, No Fear” oraz umieścił swój utwór „Wanksta” na ścieżce dźwiękowej do „8. Mili”.

{reklama-hh}

„Get Rich Or Die Tryin`” ujrzał światło dzienne 6 lutego 2003 roku, równo dziesięć lat temu. To właśnie z tej płyty pochodzą takie single jak „In Da Club” czy „21 Questions”. „In Da Club” było jednym z kilku nagrań, które 50 i Dre zarejestrowali w ciągu 5-dniowej sesji nagraniowej. „21 Questions” zaś początkowo miało w ogóle nie trafić na płytę. Publikacji piosenki sprzeciwiał się Dr Dre, dla którego romantyczny kawałek byłby rysą na gangsterskim profilu „Get Rich…”. „We mnie siedzą dwie natury”, odpowiedział mu wówczas 50. „Tu nie chodzi o różnorodność. To konieczność”.

Jak 50 wspomina swój debiut po dziesięciu latach od premiery? Zachęcamy do obejrzenia rozmowy z MTV , w której raper komentuje wszystkie utwory z płyty.

Polecane

Share This