Mika Urbaniak na Skwerze


2009.08.11

opublikował:

Mika Urbaniak na Skwerze

Już 21 sierpnia, na Skwerze (letnia scena) swój najnowszy album promować koncertem będzie Mika Urbaniak. Doskonale przyjęta przez słuchaczy i dziennikarzy płyta nosi tytuł „Closer” i taki też będzie ten bezpłatny koncert.

Mika to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, raperka. Od 11 roku życia pisze własne piosenki, jako 14 latka zadebiutowała na scenie, rok później ukazała się pierwsza piosenka z jej gościnnym udziałem. Mika była dotąd bohaterką drugiego planu. Przez media długo postrzegana jako córka swoich rodziców, gigantów jazzu – Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. W branży muzycznej ceniona za świetny głos i doskonały flow, a co za tym idzie zapraszana do współpracy przez największe osobowości polskiej sceny. Jej głos znamy więc doskonale z solowych płyt Andrzeja Smolika („Who Told You”) oraz gościnnych nagrań i występów u boku m.in. Grzegorza Markowskiego, Mietka Szcześniaka, Noviki, O.S.T.R., Liroy’a i – oczywiście – Michała Urbaniaka.

Solowy kontrakt płytowy podpisała szybko – 10 lat temu – ale praca nad debiutanckim albumem trwała latami. Zmieniali się producenci, muzycy, koncepcja płyty. Wrodzony perfekcjonizm Miki kazał jej wstrzymywać się z debiutem aż do momentu, kiedy będzie w stu procentach zadowolona z nagranego materiału. Album nosi tytuł „Closer”, a nad jego produkcją czuwał Troy Miller, znany ze współpracy m.in. z Amy Winehouse, Markiem Ronsonem i Roy’em Ayersem.

Mika Urbaniak

koncert promujący płytę Closer

21 sierpnia, 20:00

SKWER – filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny

Wstęp wolny

Tagi


Mika Urbaniak na Skwerze

21 sierpnia na Skwerze (filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny) w ramach tzw. letniej sceny wystąpi Mika Urbaniak. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00. Wstęp wolny.

Koncert będzie promował najnowszą płytę artystki pt. Closer.

Skwer Hoovera,

Warszawa

21 sierpnia, g. 20.00

wstęp wolny

Popularne newsy

Polecane

Share This