Miłosne Tsunami Ifi Ude (audio)


2012.05.29

opublikował:

Miłosne Tsunami Ifi Ude (audio)

Śledząc zmagania uczestników 3 edycji Must Be the Music na pewno zwróciliście uwagę na półfinałowy występ Ifi Ude – jednej z najoryginalniejszych artystek tego show. Uwagę przykół jej autorski utwór „Fala”, który bardzo przypadł do gustu jury. Ifi jest w trakcie pracy nad debiutancką płytą. Zmotywowana prośbami fanów, wypuściła „Falę” jako swój drugi singiel, promujący jej debiutancki album.

Do odtworzenia filmu na stronie www wymagany jest dodatek Microsoft Silverlight.

Pobierz ze strony producenta i zainstaluj Microsoft Silverlight.

INSTALL

„Fala” to kolejny obszar brzmień eksplorowany przez poszukującą artystkę. „Na początku powstał bit, który zainspirował mnie do napisania tekstu. Lubię takie energetyczne i bujające rytmy” mówi Ifi. W efekcie powstała motoryczna i pulsująca tanecznym bitem piosenka w eklektycznej, klubowej stylistyce. W warstwie wokalnej łączy etniczne fascynacje artystki słowiańskim i afrykańskim folklorem.

Przebojowy tekst opowiada o kreacyjnej lecz także niszczącej sile miłości. Brzmieniowo piosenka jest rozpięta między deep housem, muzyką bassową i avant popem. To wybuchowa mieszanka zapraszająca do tańca. Z pewnością dacie się jej porwać na niejednej letniej imprezie.

Piosenkę zarejestrowano w Electric Eye Studio w Szubinie, za realizację odpowiadali Kuba i Bartek Kapsowie, znani z Contemporary Noise Sextet. W nagraniu płyty wzięli udział muzycy: Agnieszka Sroczyńska, Michał Chęć, Jarek Jóźwik, Wojtek Oleksiak, Marcin Zabrodzki.

Miksem zajął się Marek Piotrowski producent płyt Sistars, Agnieszki Chylińskiej, Natalii Kukulskiej. Master wykonał Jacek Gawłowski odpowiedzialny za mastering między innymi płyt Kayah, Ani Dąbrowskiej, Anny Marii Jopek.

Autor tekstu: Sebastian Wojtkowski

Oficjalna strona artystki: www.ifiude.com.pl

BIO:

Ifi Ude jest kompozytorką, producentką, autorką tekstów i wokalistką. To postać wyrazista i wyjątkowa na polskiej scenie muzycznej. Z dziewczęcą lekkością porusza się po skrajnych gatunkach muzycznych: od hipnotyzującego i mocnego transu, po egzystencjalny minimalizm. Odważnie sięga po elektronikę, którą dopełnia szeroką gamą instrumentów akustycznych. W swojej twórczości konfrontuje, zderza spuściznę swoich nigeryjskich i polskich korzeni z aktualnymi muzycznymi prądami.

Śpiewa po angielsku, polsku i w ibo, subtelnie łącząc ludyczną śpiewność z ciężkimi brzmieniami d&b i electro. Stawia na bardzo współczesny, ale odwołujący się do tradycji muzyczny eklektyzm. Ucieka przed szufladkami i kategoriami. Podąża własną muzyczną ścieżką. Zimne elektroniczne bity i arpeggia zestawia z nostalgią bluesa, ciepłem neo soulu oraz plemiennością i witalnością afrykańskich gatunków jak waka, highlife, afrobit, juju.

Pomimo młodego wieku, jej twórczość jest zaskakująco dojrzała i świadczy o dużej erudycji muzycznej oraz świetnym guście. Jej siła to wpadające w ucho melodie połączone z ekstremalną dbałością o brzmienie i produkcję. Całość dopełnia spójny i oryginalny wizerunek sceniczny. W nagraniu debiutanckiego albumu pomagają jej najlepsi polscy muzycy, realizatorzy i producenci.

PRODUKCJA MUZYCZNA:

AUTOR: Ifi Ude.

PRODUKCJA: Ifi Ude

MUZYCY: Agnieszka Sroczyńska, Jarosław Jóźwik, Michał Chęć, Wojtek Oleksiak, Marcin Zabrodzki. NAGRANIE: Studio Electric Eye www.electriceye.pl

MIX: Marek Piotrowski.

MASTERING: Jacek Gawłowski www.jgmasterlab.com

Polecane

Share This