Mina Okabe ze znakomitym singlem „Rain”


2022.09.18

opublikował:

Mina Okabe ze znakomitym singlem „Rain”

22-letnia duńsko-japońska artystka znana jest z pisania piosenek, które zabierają słuchacza w lepsze miejsca. Piosenki takie jak „Every Second” i „Walk Away” okazały się hitami zarówno w streamingu, radiu, jak i na Instagramie, czyniąc Minę Okabe jedną z najbardziej obiecujących nowych skandynawskich artystek.

Lato minęło w mgnieniu oka. Teraz, gdy cieszymy się ostatnimi słonecznymi dniami, Mina Okabe przygotowała dla nas „Rain” – nowy singiel, który oprócz prognozy pogody na nadchodzące miesiące, jest pewną zmianą w jej szczerych, wyrwanych z pamiętnika tekstach.

– Napisałam „Rain” w czasie, gdy czułam, że nic nie robię wystarczająco dobrze i próbowałam ukryć to, co czuję, trzymając wszystko w sobie. Wiedziałam, że jestem jedyną osobą, która może naprawić to, co czuję, ale musiałam zmienić moje nawyki i mentalność – mówi Mina Okabe. – To zdecydowanie autorefleksja i jedna z najbardziej osobistych piosenek, jakie kiedykolwiek napisałam.

Refleksja nad minionym rokiem z życia Miny Okabe opowiada historię przełomu wschodzącej gwiazdy. Jej długo oczekiwany debiutancki album „Better Days” otrzymał od duńskich krytyków same pięciogwiazdkowe recenzje. Utwór „Every Second” podbił Instagrama – w ciągu zaledwie kilku miesięcy pojawił się w ponad milionie rolek. To więcej kreacji wideo niż jakakolwiek piosenka największych światowych artystów, takich jak The Weeknd, Dua Lipa, Miley Cyrus, Lady Gaga, Ed Sheeran czy Adele!

W tym roku Mina Okabe zadebiutowała na festiwalach. W sierpniu została gościem specjalnym Lukasa Grahama podczas jego ogromnej, plenerowej trasy koncertowej po Danii. Co noc występowała przed tysiącami fanów, a jeden moment szczególnie zapadł jej w pamięć.

– Możliwość wyruszenia w trasę z Lukasem Grahamem była świetna. Wiele mnie to nauczyło, jego publiczność była przeurocza! Granie na festiwalu Roskilde było spełnieniem marzeń. Tłum całkowicie mnie zaskoczył. W tamtym momencie poczułam się naprawdę wdzięczna i szczęśliwa, że ​​mogę robić to, co robię z moją muzyką – mówi Mina.

Tej jesieni Mina Okabe wyruszy w swoją pierwszą trasę koncertową. Obecnie pracuje nad drugim albumem, który ma ukazać się na początku 2023 roku.

Polecane

Share This