Minerals zagrają na SXSW


2013.01.19

opublikował:

Minerals zagrają na SXSW

Warszawski zespół Minerals został zaproszony do udziału w  tegorocznym  South by Southwest, który odbywa się co roku w Austin, w Teksasie. SXSW to jedno z największych wydarzeń kulturalnych na świecie, na którym spotykają się miłośnicy muzyki, filmu, gier i nowych technologii. Tegoroczna, 27 Edycja, odbędzie się w dniach 8-17 marca.  W tym roku, głównym przemawiającym będzie Dave Grohl, a wystąpią między innymi Cold War Kids,  Paloma Faith, Thurstone Moore, Sky Ferreira, Foxygen, Third Eye Blind, Vampire Weekend i Klaxons.

 

SXSW to dziesiątki konferencji, paneli, targów i tysiące koncertów. Podczas edycji ubiegłorocznej odnotowano 2286 występów wykonawców z ponad 50 krajów, ponad 100 scen, na których zespoły mogły zaprezentować się dziewiętnastu tysiącom przedstawicieli przemysłu rozrywkowego, trzem tysiącom dziennikarzy i tysiącom fanów. South by Southwest to miejsce, w którym spotykają się zespoły bez kontraktu z przedstawicielami największych wytwórni. To właśnie tam, poprzez przedstawianie najnowszych talentów, wyznacza się kierunek, w którym podążać będzie muzyka, film, gry i technologie interaktywne.W tym roku  oprócz Minerals Polskę reprezentować będą KAMP! i Brodka.

 

Minerals to jedna z najciekawszych młodych polskich formacji. Grupa powstała w 2009 roku, a już w kolejnym zadebiutowała na antenie radiowej, za sprawą singla „Hearts & The Sea”. W maju 2012 r. ukazała się ich debiutancka płyta „White Tones”, z uznaniem przyjęta w Polsce i Europie, a zespół zagrał na festiwalach Heineken Opener i Off oraz targach CoJestGrane. Obecnie formacja pracuje nad drugą płytą.

Polecane

Share This