Mixer Truck Monkey Shoulder na Fest Festivalu

W strefie Mixter Truck spotkać będzie można gości specjalnych - Catz n' Dogz


2021.08.10

opublikował:

Mixer Truck Monkey Shoulder na Fest Festivalu

MIXER TRUCK NA FEST FESTIVALU

Ogromna betoniarka samochodowa z logo Monkey Shoulder, która wyruszyła w trasę po amerykańskich drogach kilka lat temu i premierowo pokazała się na Arizona Cocktail Week, w Polsce zadebiutuje już w tym tygodniu na Fest Festiwalu w Chorzowie w dniach 11-14 sierpnia. W znajdującym się na ciężarówce gigantycznym shakerze pomieści się 2400 galonów (nieco ponad 9 tys. litrów) koktajlu przyrządzonego na bazie whisky Monkey Shoulder.

Należąca do William Grant & Sons marka whisky zaprasza wszystkich fanów, ale również sceptyków koktajli na bazie whisky, do wypróbowania drinków sygnowanych logo Monkey Shoulder. Napój mieszany w wielkiej betoniarce serwowany będzie wprost z Mixer Trucka, zlokalizowanego w strefie Monkey Shoulder obok sceny głównej. Oprócz testowania koktajli, festiwalowicze będą mogli odpocząć na leżakach w strefie chill, posłuchać muzyki i zdobyć darmowe koszulki z charakterystycznym motywem trzech małpek.

W pierwszym dniu festiwalu w strefie marki będzie można spotkać m.in. duet Catz n’ Dogz.

O  MARCE MONKEY SHOULDER

Monkey Shoulder to mieszanka whisky z trzech destylarni William Grant & Sons, znajdujących się w jednym kompleksie gorzelnianym w Dufftown, Speyside w Szkocji– Glenfiddich, Balvenie i Kininvie. Jej nazwa nawiązuje do nieco już zapomnianej przypadłości pracowników słodowni, do których obowiązków należało przede wszystkim ręczne przerzucanie słodowanego zboża za pomocą specjalnych łopat. W wyniku ciężkiej, fizycznej pracy, zatrudnieni w słodowni mężczyźni często nabawiali się kontuzji barku (ang. monkey shoulder). Aby uhonorować ich wysiłek, firma stworzyła markę whisky odnoszącą się właśnie do tej przypadłości, nazywając ją Monkey Shoulder.

Whisky słodowa mieszana (blended whisky) Monkey Shoulder jest idealna do serwowana w postaci różnych koktajli, zawsze z przymrużeniem oka i bez zbędnych konwenansów. Szkockie tradycje zostały zinterpretowane w nowy, niekonwencjonalny sposób z myślą o nowej generacji fanów whisky.

*Artykuł sponsorowany

 

Polecane

Share This