Młody rock z dachu autobusu


2011.05.05

opublikował:

Młody rock z dachu autobusu

Już 10 maja odbędzie się pierwszy z pięciu juwenaliowych przystanków w ramach projektu Red Bull Tourbus. Na mobilnej scenie – będącej jednocześnie dachem przerobionego autobusu na Osiedlu Akademickim Wittigowo będzie można usłyszeć młody polski rock! Występy dwóch konkursowych zespołów będą uwieńczone koncertem Abradaba!

Projekt Red Bull Tourbus to cykl koncertów plenerowych, które dzięki umiejscowieniu sceny na dachu autobusu można zorganizować niemalże w każdym miejscu. Podczas swoistego tournee mobilna scena odwiedzi w maju pięć kampusów: we Wrocławiu, Gdańsku, Lublinie, Olsztynie i Krakowie. Na każdym z przystanków zaprezentują się dwa młode zespoły rockowe oraz gwiazda. Ostatnim finałowym przystankiem na muzycznej trasie Red Bull Tourbus będzie Festiwal Jarocin. Kapele, które zaskarbią sobie uznanie publiczności oraz jury festiwalu wystąpią na scenie głównej tego legendarnego polskiego festiwalu!

Podczas wrocławskiego koncertu będzie można usłyszeć Alien Autopsy i Mouga. Każdy z majowych przystanków będzie miał swój wielki punkt kulminacyjny w postaci występu uznanej gwiazdy, sceny niezależnej. W stolicy Dolnego Śląska na dachu autobusu wystąpi Abradab!

WROCŁAWSKI PRZYSTANEK RED BULL TOURBUS:

10 maja Wrocław (godz. 18.00-21.00),

Miejsce: Osiedle Akademickie Wittigowo

Artyści: Alien Autopsy, Mouga i ABRADAB

Wstęp: Wolny

POZOSTAŁE MAJOWE PRZYSTANKI RED BULL TOURBUS:

12 maja Gdańsk (godz.18.00-22.00), Politechnika Gdańska – Gmach ETI

Artyści: Noko, The Ploy i FISZ EMADE

18 maja Lublin, (godz.18.00 – 22.00) Park Akademicki (boisko)

Artyści: Vermones, Uniqplan i ABRADAB

19 maja Olsztyn (godz.17:30-21:00), Kortowo

Artyści: Futuristen, Neony i TEDE

22 maja Kraków (godz.17.00 – 22.00), Bulwary Wiślane przy ul. Smoczej

Artyści: Dead on Time, God`s Gotta Boyfriend i O.S.T.R.

Wstęp na wszystkie koncert jest wolny!

Muzyczny autobus Red Bull Tourbus znowu wyrusza w trasę koncertową promując młode polskie zespoły rockowe. Agencja Go Ahead oraz Red Bull Tourbus wybrała spośród setek nadesłanych demówek 10 najciekawszych zespołów. Już w maju artyści wyruszą w juwenaliową trasę koncertową po 5 polskich miastach, a w lipcu Red Bull Tourbus stanie się drugą sceną festiwalu w Jarocinie! Przed wybranymi kapelami stoi wielka szansa, gdyż dwie z nich zagrają na głównej scenie Jarocina i być może kiedyś osiągną status gwiazdy, zapisując się tym samym w historii polskiej muzyki rockowej.

Pełen regulamin Konkursu Młodych Zespołów dostępny jest na stronie Festiwalu pod adresem www.jarocinfestiwal.pl, więcej o Red Bull Tourbus na www.redbulltourbus.pl

Polecane

Share This