Moreland & Arbuckle grają w okolicy


2012.10.29

opublikował:

Moreland & Arbuckle grają w okolicy

Gitarzysta Aaron Moreland i harmonijkarz oraz wokalista Dustin Arbuckle już od ponad dekady eksplorują teren zwany „muzyką rdzennie amerykańską”. W tym czasie stworzyli niepowtarzalne brzmienie, określane „roots rock”. Od zeszłego roku współtworzy je z nimi perkusista Kendall Newby.

Skład i koncepcja zespołu zmieniały się wielokrotnie. Początkowo zawierał bas, jednakże z czasem okazało się, że bez basisty, ich brzmienie nie tylko nie traci na atrakcyjności, ale ale wręcz na niej zyskuje, nabierając nowej jakości. Dzieje się tak głównie dzięki technice gry Morelanda: jej bogactwo sprawia, że nieobecność basisty po prostu nie jest słyszalna. Atrakcyjności brzmieniu dodaje też jeden z używanych przez niego instrumentów: gitaro-bas zrobiony z… pudełka po cygarach.

Mają na koncie pięć albumów. Ostatni, „Just a Dream”, ukazał się 23 sierpnia 2011 roku nakładem wytwórni Telarc i jest uznawany za najbardziej dojrzałe dzieło w dyskografii formacji. “Nam samym trudno określić to, co robimy” – mówi Arbuckle. “Blues stanowi podstawę naszego brzmienia, ale uwielbiamy wiele różnych odmian muzyki amerykańskiej, i to z pewnością w naszej twórczości słychać. Staramy się pozostawać otwarci na jak najwięcej wpływów, jednocześnie dbając o to, by nasz styl i brzmienie były spójne i konsekwentne”.

Dotychczas zjeździli z koncertami całe Stany Zjednoczone, oraz m.in. Irak i Afganistan, gdzie zawitali w ramach odwiedzającej amerykańskie bazy wojskowe trasy „Bluzapalooza”. Odbyli dwie, owacyjnie przyjęte, trasy po Polsce, Czechach i Niemczech. W listopadzie 2012 zawitają do nas po raz trzeci.

Aaron Moreland – gitary, chórki

Dustin Arbuckle – harmonijka, śpiew

Kendall Newby – perkusja, chórki

Trasa:

9.11 Kraków (pl) – Mile Stone Club

10.11 Holesov (cz) – Bluesovy Podzimek

12.11 Sofia (b) – Sofia Blues Meeting

14.11 Bratislava (sk) – Muzeum Obchodu

15.11 Ceske Budejovice (cz) – Highway 61 Club

16.11 Chorzów (pl) – MDK Batory / Pracownia Działań Kreatywnych Loft – Blues Alive Festival

17.11 Sumperk (cz) – Blues Alive Festival

18.11 Oleśnica (pl) – Miejski Ośrodek Kultury i Sportu

19.11 Poznań (pl) – Blue Note

20.11 Gdynia (pl) – Blues Club

21.11 Elbląg (pl) – Mjazzga

22.11 Gdynia (pl) – Blues Club

23.11 Olsztyn (pl) – Bluesowe Dobranocki

24.11 Białystok (pl) – Jesień z Bluesem

25.11 Suwałki (pl) – Restauracja Na Starówce

Polecane

Share This