„Morricone Segreto”, owa kolekcja niepublikowanych wcześniej utworów Ennio Morricone


2020.10.19

opublikował:

„Morricone Segreto”, owa kolekcja niepublikowanych wcześniej utworów Ennio Morricone

W ramach upamiętnienia niedoszłych 92. urodzin włoskiego kompozytora Ennio Morricone wytwórnia Decca, wspólnie z CAM Sugar, przedstawia „Morricone Segreto” – najnowszą kolekcję zawierającą siedem nieopublikowanych dotąd utworów. Kompilacja będąca pierwszą pośmiertną płytą Morricone ukaże się 6 listopada w formatach cyfrowych, CD oraz LP.

Ta nowa produkcja to istny skarb; zbiór wyjątkowych i zapomnianych utworów oraz nagrań archiwalnych CAM Sugar. „Morricone Secreto” zgłębia najbardziej kreatywny okres twórczości Morricone – od końca lat 60. do początku 80. – i podkreśla długotrwały wpływ, jaki wywarł on na kolejne pokolenia muzyków i reżyserów, również tych nam współczesnych.

Album zawiera siedem oryginalnych, nieopublikowanych dotąd nagrań. Jest podróżą wśród wyrazistych dźwięków, tajemniczych głosów, warczących gitar, delikatnych smyczków, przeszywających dźwięków syntezatora oraz nowoczesnych rytmów skomponowanych przez artystę, który zawsze wyprzedzał trendy i narzucał własny styl muzyczny. Album pokazuje wyjątkowy, charakterystyczny styl Ennio Morricone, łączący liczne gatunki muzyczne – od awangardy po najnowszy psychodeliczny pop. Najistotniejsze nagrania to „Lui Per Lei”, „Stark System”, „La Smagliatura” oraz „Il Clan Dei Siciliani”.

Ennio Morricone, kompozytor i zdobywca Oscara, zmarł w lipcu tego roku w wieku 91 lat. Podczas swojej wyjątkowej, trwającej ponad 60 lat kariery, Morricone skomponował przeszło 600 oryginalnych ścieżek dźwiękowych.

Za partyturami do filmów „Dawno temu na Dzikim Zachodzie”, „Dawno temu w Ameryce”, „Nietykalni”, „Misja”, ”Cinema Paradiso”, „Nienawistna ósemka” oraz „Dobry, zły i brzydki” kryje się ekscentryczny geniusz, niezmiernie doceniany przez licznych fanów, artystów oraz krytyków.

„Morricone Segreto” to dowód na to, że nawet najbardziej uznawany artysta chowa w zanadrzu muzyczne sekrety. Dziedzictwo artystyczne Morricone przetrwa w ludziach zainspirowanych jego twórczością oraz na scenie muzycznej, do której kształtowania znacznie przyczynił się w XX wieku i nie tylko.

„Morricone Segreto” ukaże się 6 listopada 2020 r., wydany przez CAM Sugar oraz Decca Records Sugar.

Polecane

Share This