Możesz pomóc rodzinie Bonusa RPK


2019.05.28

opublikował:

Możesz pomóc rodzinie Bonusa RPK

Sąd apelacyjny utrzymał wyrok sądu niższej instancji, skazując wczoraj Bonusa RPK na karę pięciu i pół roku pozbawienia wolności. Dodatkowo raper jest zobowiązany do wpłacenia 450 tys. PLN do państwowej kasy. Bonus się nie poddaje i zapowiada odwołanie do Sądu Najwyższego, które może poskutkować kasacją wyroku.

– Wyrok uzasadniono tym, że świadkowie, którzy mnie obciążyli, są wiarygodni. Wszyscy, którzy zaprzeczali, jakobym miał się zajmować narkotykami, są niewiarygodni. Pytanie: Jak się bronić? Na ten moment przegrałem – mówił tuż po ogłoszeniu wyroku artysta.

Kilka godzin później artysta opublikował na swoim instagramowym profilu nagranie, w którym dziękuje wszystkim, którzy wspierali go w trudnym czasie. Raper skomentował wyrok i wypowiedział się na temat systemu, który “niszczy normalnych ludzi, a zwyrodniałych bandytów klepie po plecach”.

– Nawet mimo braku żadnych twardych dowodów, a na podstawie tylko i wyłącznie samych słów skruszonych bandytów, człowiek w tym kraju nie ma żadnych szans na sprawiedliwość. W dniu w którym tzw. “60-tka” obciąża kogoś swoimi zeznaniami, to taki człowiek pomówiony jest z góry skazany. Nie ma jak się bronić od takich wirtualnych zarzutów… To jest SKANDAL!`

10 lat prowadzę firmę, zatrudniam ludzi i płace nie małe podatki, mam czystą kartę jeśli chodzi o wcześniejszą karalność, założyłem rodzinę i wytwarzam dobrą energię pomagając innym. Mimo to, nie było dla mnie żadnej taryfy ulgowej i bez skrupułów dostałem taki wyrok, który teraz to wszystko może zniszczyć… Nasuwa mi się myśl, że zrobili to dla przykładu, aby pokazać nam, ludziom, jacy mali jesteśmy. Współczuję tym, co to przeżyli, przeżywają i będą przeżywać. Polskie prawo niszczy normalnych ludzi A zwyrodniałych bandytów klepie po plecach… – komentował Bonus RPK.

W związku z tym wyrokiem Komitet Poprawa Prawa postanowił pomóc rodzinie Bonusa i uruchomi na portalu pomagam.pl odpowiednią zbiórkę. KPP tak argumentuje start inicjatywy:

Drodzy Przyjaciele! Znajomi! 

W imieniu Komitetu Inicjatywy Obywatelskiej „Poprawa Prawa” zwracamy się do wszystkich tych, których w ostatnich dniach podobnie jak nas zaszokował Wysoki Sąd wydając werdykt w sprawie naszego wspólnego przyjaciela Bonusa RPK. Po licznych bataliach, wydaje się niepodwarzalnych argumentach za tym, by uznać Oliwiera za niewinnego zapadł wyrok: 5,5 roku więzienia i spłata ponad 500.000 zł zobowiązań . Rodzinę Olka pozbawiono jedynego jej żywiciela. Dominice odebrano najlepszego przyjaciela i największą miłość. Kubie odebrano tatę. Kubie i jego jeszcze nienarodzonemu bratu, który przyjdzie na świat we wrześniu.  A wszystko to za sprawą pomówień człowieka, który skorzystał z dobrodzejstwa art. 60 k.k. i stwierdził, że oto od dziś będzie wymyślał scenariusz życia Oliwiera tylko po to, by przykryć własne grzechy. Scenariusz składał się z kłamstw, oszczerstw i niewiarygodnych wątków bez ładu i składu. Niestety to wlaśnie tym pomówieniom Sąd dał wiarę i skazał Oliwiera na karę bezwględnego więzienia a także spłatę ponad pół miliona zobowiązań nie biorąc pod uwagę, że ta bajońska kwota oznacza dla Jego rodziny życie na granicy egzystencji. Dlatego też solidarnie w Komitecie podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu zbiórki na potrzeby Dominiki i Kuby.  Sąd swoim wyrokiem zdecydował o losie rodziny,  ale też licznych współpracownikach Oliwiera, którzy zarabiają na godne życie pracując w Jego firmie. Nasza wspólna walka trwa nadal. Przed nami kasacja wyroku. Wciąż wierzymy, że prawda zwycięży, dlatego też jeśli ostatecznie Sąd   uniewinni Oliwiera wszystkie wpłacone tutaj pieniążki powędrują na potrzeby Domów Dziecka, które Oliwier tak chętnie i mocno wspiera. Pamiętajcie też, że do Waszej dyspozycji są cały czas płyty i cała galanteria stworzona z myślą o miłośnikach i fanach muzyki Bonusa RPK.  Zebrana  kwota pozwoli przetrwać Dominice i Kubusiowi ten najtrudniejszy czas, choć jak powiedziała nam Dominika „Wolałabym jeść suchy chleb ale z Oliwierem niż najdroższe dania świata bez Niego”. My ze swojej strony obiecujemy, że podjęta walka o zmianę przepisów prawa związanych z instytucją Małego Świadka Koronnego, w obliczu wielu krzywd wyrządzonych często niewinnym ludziom, będzie przez nasz Komitet kontynuowana ze zdwojoną siłą. Bądźcie z nami! Dziś bądźmy też z najbliższymi Bonusa RPK bo to co spotkało Jego  może spotkać każdego z nas.  To nasza wspólna sprawa!            

Jeśli chcecie pomóc Bonusowi – kliknijcie TUTAJ.

Polecane

Share This