„MTV Unplugged” Brodki wreszcie z datą premiery. Jest też nowy klip


2018.11.29

opublikował:

„MTV Unplugged” Brodki wreszcie z datą premiery. Jest też nowy klip

foto: kadr z wideo

Wyjątkowo długo musieliśmy czekać na informację o premierze „MTV Unplugged” Brodki. Dzis wiemy już, że 18 stycznia na półki sklepowe trafi najnowsze wydawnictwo artystki. Materiał ukaże się nakładem [PIAS] Recordings. Elektroniczna wersja albumu będzie dostępna 7 grudnia, a od 10 grudnia pełny zapis koncertu będzie można obejrzeć w serwisie player.pl. Całość promuje teledysk do koncertowej wersji „Varsovie”.

Brodka „MTV Unplugged” to zapis wyjątkowego, akustycznego występu, który odbył się 12 kwietnia 2018 r. w lubelskim Centrum Spotkania Kultur. Koncertowi towarzyszyła jedyna w swoim rodzaju oprawa wizualna, którą przygotowała Aleksandra Wasilkowska, słynna architektka, urbanistka i scenografka. Za reżyserię odpowiada Agnieszka Szmoczyńska, jedna z najciekawszych autorek polskiego kina ostatnich lat („Córki Dancingu”). W trakcie występu na żywo Brodka zaprezentowała kompozycje z ostatniej płyty „Clashes”, kultowej „Grandy”, EP-ki „LAX” oraz debiutanckiego krążka zatytułowanego po prostu „Album” z 2004 r. W projekcie wzięli udział goście specjalni. Na scenie u boku wokalistki pojawił się Dawid Podsiadło w utworze „Santa Muerte” oraz Krzysztof Zalewski, który zaśpiewał z Brodką „Syberię”. Na płycie znajdzie się 15 piosenek, w tym również cover Nirvany „Heart-Shaped Box”. Materiał został zmiksowany przez Luca Smitha (Foals, Crystal Fighters, Everything Everything) oraz zdobywcę nagrody Grammy Noah’ę Georgesona (Joanna Newsom, Devendra Banhart, The Strokes), który współpracował z Brodką przy albumie „Clashes”.

W lutym Brodka zagra cztery koncerty „bez prądu”. Oto rozpiska mini trasy:

14.02 – Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków
18.02 – Katowice, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
19.02 – Gdańsk, Gdański Teatr Szekspirowski
20.02 – Warszawa, TBA

Album Brodka „MTV Unplugged” można już zamówić w przedsprzedaży. Krążek dostępny będzie na CD, w formie CD Boxu (z pocztówkami oraz naklejkami) oraz na podwójnym, niebieskim winylu.

Brodka – „MTV Unplugged” – tracklista:

1. Can’t Wait For War
2. Horses
3. Funeral
4. K.O.
5. Haiti
6. Varsovie
7. W pięciu smakach
8. Up In The Hill
9. Syberia
10. Krzyżówka dnia
11. Granda
12. Santa Muerte
13. Heart-Shaped Box
14. Dreamstreamextreme
15. Ten

Polecane

Share This