Mura Masa wystąpi w Polsce


2020.02.14

opublikował:

Mura Masa wystąpi w Polsce

fot. mat. pras.

Mura Masa wraca do Polski. 10 marca artysta wystąpi w warszawskiej Stodole. Organizatorem koncertu jest agencja Live Nation Polska.

Alex Crossan znany jako Mura Masa to brytyjski producent muzyki elektronicznej i multiinstrumentalista, który ma na swoim koncie szereg wyróżnień w tym nagrodę Grammy za remix utworu „Walking Away” zespołu Haim oraz obecność na liście „30 Under 30” magazynu „Forbes” czy ponad 500 tys. sprzedanych egzemplarzy debiutanckiego albumu.
W sierpniu tego roku ukazał się jego nowy singiel „I Don’t Think I Can Do This Again”, który powstał we współpracy z Clairo. Był on jednocześnie zapowiedzią drugiego albumu zatytułowanego „R.Y.C” (Raw Youth Collage), którego premiera odbyła się 17 stycznia. Na płycie można usłyszeć takich artystów jak Tirzah, Georgia, Ellie Rowsell z Wolf Alice oraz samego Alexa w roli głównego wokalisty.

„R.Y.C” to niezwykle ambitny i ekscytujący album młodego artysty i producenta, którego zdolność do ciągłego zaskakiwania współgra z niezwykle spójną i indywidualną wizją. Dając nowe życie m.in. w New Wave, Emo, Folk i Rave lat 90’ – utwory takie jak „No Hope Generation” na nowo kształtują brzmienie Mura Masy, jednocześnie oddając hołd alternatywnym korzeniom, które ukształtowały go, gdy stał się prawdziwym muzycznym outsider’em, dorastającym na odległej wyspie Guernsey.

Polecane

Share This