Muzycy Black Sabbath nie wiedzieli o nawrocie uzależnienia Ozzy`ego


2013.12.17

opublikował:

Muzycy Black Sabbath nie wiedzieli o nawrocie uzależnienia Ozzy`ego

Ozzy Osbourne przez lata był synonimem słów „używki” i „uzależnienie”. Alkohol i narkotyki były jego codziennością aż do połowy poprzedniej dekady, kiedy to wokalista Black Sabbath całkowicie odstawił używki. Niestety, nie na zawsze. Wiosną Ozzy wyjawił, że w ciągu 18 miesięcy wrócił do narkotyków i alkoholu, ale teraz znów jest czysty.

Tony Iommi i Geezer Butler, muzycy Black Sabbath spędzający ostatnio sporo czasu z Ozzym przyznali, że nie mieli o niczym pojęcia. Wypowiadając się dla „Classic Rock Magazine” Tony Iommi poinformował, że był w szoku, kiedy dowiedział się o nawrocie choroby wokalisty. Nie mogłem w to uwierzyć. Pracował w moim domu i mimo to o niczym nie wiedzieliśmy. Nikt z nas nie wiedział. Naprawdę świetnie to ukrywał. O tym, że wrócił do picia dowiedziałem się od Sharon (żony Ozzy`ego – przyp. red.), ale sam nie widziałem żadnych oznak.

Geezer Butler dodaje: Naprawdę dobrze utrzymywał to w tajemniczy. Dużo mówił, był bardzo nakręcony. Ale myśleliśmy, że to emocje związane z nagraniem płyty. Był w nią bardzo zaangażowany, pracował ciężej i lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Black Sabbath wydali w listopadzie koncertowe DVD/BD zatytułowane „Live… Gathered In Their Masses”. Materiał zarejestrowano w Melbourne podczas trasy promującej ostatni album grupy „13”.

11 czerwca Black Sabbath wystąpią w Polsce. Zespół będzie headlinerem pierwszego dnia odbywającego się w łódzkiej Arenie festiwalu Impact.

Polecane

Share This