Muzycy Queen przekazali złotą płytę polskiej instytucji


2019.04.27

opublikował:

Muzycy Queen przekazali złotą płytę polskiej instytucji

fot. mat. pras.

Złota płyta Queen trafiła na licytację, z której dochód zasili konto Górnośląskiego Centrum Delfinoterapii. Instytucja chce uruchomić pierwszy w Polsce ośrodek rehabilitacyjny z delfinami-butlonosami.

Będą w nim leczone osoby cierpiące na choroby: psychiczne, neurologiczne, onkologiczne oraz kobiety z nieprawidłowym przebiegiem ciąży. Wieczorami chętni będą mogli popływać z tymi sympatycznymi ssakami. Przy delfinarium ma działać mały hotel i restauracja. Mamy m.in. biznes plan, cash flow, podpisaną wstępną umowę o dzierżawie delfinów, opracowane systemy: filtracji, zasalania i odsalania wody, cały schemat koncepcyjno-funkcjonalny ośrodka zrobiony przez architektów, kadrę medyczną przeszkoloną do pracy z delfinami oraz kadrę medyczną dla delfinów – informują pracownicy Centrum.

Instytucja zabiega o kredyt na finansowanie swojego projektu, ale aby go dostać, potrzebuje uzbierać 2 000 000 jako wkład własny. Pracownicy Centrum przyznają, że pozyskanie sponsorów nie jest łatwe, dlatego w uzbieraniu tej kwoty mają pomóc zbiórka w serwisie Zrzutka.pl oraz aukcje internetowe. Na jednej z nich mamy znaleźć złotą płytę przekazaną Centrum przez grupę Queen.

Polecane

Share This