Muzyka filmowa w najlepszej cenie


2010.04.23

opublikował:

Muzyka filmowa w najlepszej cenie

A jak odebrane byłyby te filmy bez pełnej pasji i emocji ścieżki dźwiękowej? Często wystarczy klika taktów, aby znów przenieść w szalone lata 60-te z mieszanką rock-a-billy i latynoskich rytmów w Dirty Dancing, czy w kosmiczną przygodę George’a Lukasa.

Ścieżki dźwiękowe do filmów to muzyka komponowana specjalnie na potrzeby dzieł filmowych służąca do jego pełniejszej ilustracji – pierwsze produkcje muzyczne przygotowane specjalnie dla potrzeb filmu pojawiły się w epoce kina niemego. Były to muzyczne ilustracje obrazu wykonywane na żywo w czasie seansu, najczęściej przez jedną osobę grającą na pianinie, ale również przez duże orkiestry. Współczesna muzyka filmowa podąża za rozwojem kina. Dzisiejsze superprodukcje nie byłyby tak spektakularne bez towarzyszącej obrazowi ścieżki dźwiękowej. Muzykę filmową tworzą najwięksi kompozytorzy światowej sceny muzycznej tacy jak John Williams ( Gwiezdne Wojny ), Wojciech Kilar ( Bram Stoker’s Dracula ) , John Barry ( Tańczący z wilkami ).

Swoje piosenki do filmów użyczały największe gwiazdy sceny muzycznej min. Whitney Houston (The Bodyguard) , Diana King (Bad Boys) czy Tito & Tarantula ( Od zmierzchu do świtu ).

Muzyka filmowa dąży do jak najwierniejszego oddania świata przedstawionego na ekranie, na płytach zawierających ścieżki dźwiękowe znajdziemy wiele stylizacji i zapożyczeń ale również olbrzymią ilość hitów, które śmiało można nazywać przebojami wszechczasów.

Nie tylko dla kinomanów, ale także dla fanów świetnej muzyki filmowej Sony Music przygotowało specjalną niespodziankę – w sklepach muzycznych są już płyty kompaktowe z najlepszymi ścieżkami dźwiękowymi z największych filmowych hitów. Zachęcamy do sięgnięcia po płyty z serii– SONY MOVIE to doskonała okazja do uzupełnienia kolekcji oraz do zapoznania się z niezwykłą muzyką towarzyszącą przebojom srebrnego ekranu.

Polecane

Share This